قنبرزاده: تعداد داوران لیگ برتر واقعاً زیاد بود/ چرخش دلالی غیررسمی رو به پایین است

10:41 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۲۰۵
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
قنبرزاده: تعداد داوران لیگ برتر واقعاً زیاد بود/ چرخش دلالی غیررسمی رو به پایین است
نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال گفت: نظرات باشگاهای حاضر در لیگ قهرمانان آسیا را دریافت کرده‌ایمتا درباره سقف قرارداد تصمیم‌ کنیم.

خبرگزاری میزان - به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، منصور قنبرزاده، نایب رییس دوم فدراسیون فوتبال گفت: خیر مقدم و تشکر ویژه از رییس، اعضای هیات رییسه، رییس کمیته داوران و حاضرین دارم و از زحمات فصل قبل کلیه عزیزان تشکر میکنم. روز‌های قبل با یک قاضی صحبت داشتم و می‌گفت کار داوران شما بسیار سخت است. چون ما پس از بررسی آرا، رای را صادر می‌کنیم، اما داوران شما در صدم ثانیه باید تصمیم گیری کنند. حلقه‌ای به مانند یک زنجیره در برگزاری مسابقات و داوری و ... وجود دارد که همگی پیوسته هستند.

وی افزود: امسال دو تغییر داشتیم، تصمیم شجاعانه‌ای که ریاست فدراسیون و اعضای هیات رییسه با شهامت ایستادند و قول تحول را اجرا کردند، واقعا تعداد داوران زیاد بود و داوران باید مثل بازیکنان آماده باشند. حرکت رو به جلو بود. کیفیت قرارداد‌ها و کیفی کردن لیگ و باشگاه‌ها دیگر هدف بود که موارد مختلف رخ داده در بحث قرارداد‌ها با وجود مقاومت‌هایی که بود با همکاری باشگاه‌ها انجام شد.

نایب رییس دوم فدراسیون ادامه داد: اتفاق خوب دیگری که کمتر به آن پرداخته شد، در خصوص تیم‌های پایه بود. ما در این زمینه آسیب شناسی کرده و متوجه شدیم تیم‌های پایه بالای ١١٠ نفر قرارداد می‌بندد، اما تعداد کارت صادره به مراتب کمتر بود. در واقع امسال هیات رییسه مصمم شد که مثل همه دنیا تنها همان تعداد ٣٣ نفری که امکان صدور کارت را دارند برایشان قرارداد ثبت شود. از باشگا‌هایی که در لیگ قهرمانان هستند نقطه نظرات را دریافت کردیم و ۵، ۶ نظر گرفتیم تا در خصوص سقف قرارداد برای سال آینده نیز مورد توجه قرار بگیرد.

قنبرزاده افزود: فصل گذشته هشت بازیکن حتی یک دقیقه نیز به میدان نرفته بودند. یا در بحث بازیکنان خارجی تقریبا حضور بازیکنان خارجی رو به اتمام است چراکه باتوجه به قوانین بازیکنان خارجی بی کیفیت وارد نشدند. برخی دلالان که خارج از کارگزاران رسمی هستند، بعضا ۴٠، ۵٠ بازیکن را تحت پوشش داشتند که آن را باید مدیریت کنیم. امسال حتی یک قرارداد یکساله دیگر بسته نشد. با چنین اقدامی چرخش دلالی غیر رسمی رو به پایین می‌آید.

وی در پایان گفت: کمیته صدور مجوز حرفه‌ای ما ۶ مجوز بین المللی را صادر کرده است. چندین باشگاه هستند که بیش از ٢، ٣ سال است حتی مجوز ملی دریافت نکرده بودند و روند رو به ورشکستی فوتبال بود. تغییرات مثبت فعلی علیرغم همه فشار‌ها انشالله تحول خوب مورد نظرمان را ایجاد خواهد کرد. این تصمیمات ملی بود و وزارت ورزش و نهاد‌های ذیربط همگی پای این تصمیمات بودند که قابل تقدیر است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *