پایداری هوای ناسالم برای «گروه‌های حساس» در پایتخت

10:00 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۱۸۵
پایداری هوای ناسالم برای «گروه‌های حساس» در پایتخت
بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز سه‌شنبه (۲۷ تیرماه ۱۴۰۲) تهران در اکثر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، بر اساس داده‌های شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای امروز سه‌شنبه ۲۷ تیرماه ۱۴۰۲ تهران در اکثر مناطق در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار دارد و وضعیت آلاینده شاخص (PM ۱۰) هم‌اکنون عدد ۱۰۶ را نشان می‌دهد، به طوری که ۸ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) قرار دارند و عدد شاخص در ۱۱ ایستگاه، وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس (نارنجی) را نشان می‌دهد. همچنین در هیچ ایستگاهی وضعیت ناسالم برای همه یا قرمز ثبت نشده است و ایستگاه شهرداری منطقه ۲۱، تنها ایستگاهی است که در وضعیت پاک (سبز) قرار دارد.

گفتنی است؛ شاخص کیفیت هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۱۳۸ و وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

بر اساس شاخص کیفیت هوا (AQI)، زمانی که شاخص عددی بین ۱۰۱ تا ۱۵۰ را نشان دهد، کیفیت هوا در شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس" است.

بر اساس جدول رنگ‌بندی شرکت کنترل کیفیت هوا، ایستگاه‌های سبزرنگ شرایط "پاک"، زردرنگ شرایط "قابل قبول"، نارنجی‌رنگ شرایط "ناسالم برای گروه‌های حساس"، قرمزرنگ شرایط "ناسالم" و بنفش‌رنگ شرایط "بسیار ناسالم" را نشان می‌دهد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *