اقناع مشروط پورابراهیمی از پاسخ زارع پور/ فرصت ۳ ماهه وزیر ارتباطات برای عمل به تعهدات

9:30 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۱۶۲
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
اقناع مشروط پورابراهیمی از پاسخ زارع پور/ فرصت ۳ ماهه وزیر ارتباطات برای عمل به تعهدات
در صحن علنی محمدرضا پورابراهیمی پس از ارائه پاسخ‌های وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به صورت مشروط قانع شد و فرصت ۳ ماهه‌ای برای عمل به تعهدات در اختیار این وزارتخانه قرار گرفت.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، در نشست علنی امروز (سه شنبه، ۲۷ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان سوال محمدرضا پورابراهیمی داورانی نماینده مردم کرمان و راور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص دلیل ضعف عملکرد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در زمینه‌های عملیاتی از جمله توسعه ارتباطات و فناوری، توسعه بستر‌ها و شبکه‌های مخابراتی، تأمین زیر ساخت‌های استفاده از اینترنت و نظارت بر عملکرد اپراتور‌ها از پاسخ ارائه شده توسط زارع پور به صورت مشروط قانع و به منظور عمل به تعهدات فرصت ۳ ماهه‌ای به وی داده شد.

پورابراهیمی گفت: آنچه که وزیر پشت تریبون گفت براساس آنچه بود که در کمیسیون صنایع و معادن اعلام کرد، گلایه من این است که به تعهدات عمل نشده و وزیر اعلام کرد شاخص‌ها به صورت عملی و میدانی آن چیزی نبوده که واقعیت داشته است.

رئیس کمیسیون اقتصادی عنوان کرد: اگر در صحن علنی اجرای شاخص‌ها را تعهد کند تا ۳ ماه به وزیر فرصت می‌دهیم، سوال بعدی من در دستور کمیسیون صنایع و معدن قرار دارد و در مرحله بعد در صورت عدم عمل به تعهدات آن را به رأی می‌گذاریم.

رئیس مجلس شورای اسلامی نیز، با بیان اینکه ان شاءالله آقای وزیر براساس صحبت‌های خود و توضیحات ارائه شده توسط شما عمل می‌کند، گفت: مجددا خارج از این سوال درخواست می‌کنم شبکه ملی را با اولویت پیش ببرید و دنبال کنید. 

براساس این گزارش روح اله عباس پور سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در تشریح گزارش سوال نماینده کرمان و راور از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، گفت: در اجرای ماده (۲۰۷) آیین‌نامه داخلی مجلس، سؤال فوق در جلسه رسمی دوشنبه مورخ ۱۰/ ۰۵/ ۱۴۰۱کمیسیون با حضور نمایندگان محترم عضو کمیسیون، نماینده محترم سؤال‌کننده و وزیر محترم مطرح و پس از استماع اظهارات طرفین و نظر به عدم اقناع نماینده سؤال کننده از پاسخ‌های ارائه شده وزیر، کمیسیون قلمرو سؤال را ملی تشخیص داده و مستند به بند (۳) ماده (۲۰۷) آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، گزارش سؤال جهت اعلام وصول در اولین جلسه علنی ارسال می‌گردد.

انتهای پیام


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *