تعهدات وزارت ارتباطات محقق نشده است/ مردم از زیرساخت‌های ارتباطی ناراضی هستند

9:22 - 27 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۱۵۳
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
تعهدات وزارت ارتباطات محقق نشده است/ مردم از زیرساخت‌های ارتباطی ناراضی هستند
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ضمن تاکید بر عدم تحقق تعهدات وزارت ارتباطات در ۲ سال گذشته گفت: مردم از زیرساخت‌های ارتباطی ناراضی هستند و شرکت مخابرات در ارائه خدمات به مردم دچار چالش اساسی است.

خبرگزاری میزان - به گزارش خانه ملت، محمدرضا پورابراهیمی در نشست علنی امروز (سه شنبه ۲۷ تیرماه) مجلس شورای اسلامی در جریان رسیدگی به سوال خود از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: نکته اصلی بنده بر تکالیف وزارتخانه‌ای است که در حوزه‌های مختلف ماموریت دارد. وزیر در روز رأی اعتماد برنامه‌ای ارائه کرد که برنامه شما را امروز در صحن آورده ام تا نمایندگان بدانند در برنامه چه چیز‌هایی گفته اید و ارزیابی کنیم تا امروز چه اقداماتی صورت گرفته است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس یازدهم ادامه داد: در کمیسیون اقتصادی به دلیل اهمیت موضوعات مربوط به اقتصاد دیجیتال در کشور که یکی از ظرفیت‌های مهم نظام اقتصادی کشور در دنیا محسوب می‌شود، در دنیا از این ظرفیت برای رشد نرخ اقتصادی استفاده می‌کنند. از این رو سوالاتی مطرح کردیم، شما گفتید باید در این زمینه برنامه و اقداماتی داشته باشیم. در این زمینه برنامه‌ای در کمیسیون‌ها و صحن ارائه کردید تا تکمیل زیرساخت‌ها رقم بخورد.

وی با تاکید بر اینکه برای تحقق برنامه‌ها بازه زمانی یک ساله در نظر گرفتید، بیان کرد: دو سال از عمر دولت سیزدهم می‌گذرد، اما عملکرد شما در شاخص‌های مرتبط با ماموریت‌های شما به کمترین میزان به نسبت رشدی که باید انجام می‌شده است، بود. نبود سند ملی و نقشه راه توسعه اقتصاد دیجیتال، عدم التزام به اپراتورها، بانک‌ها و شرکت‌ها نسبت به اجرای قانون استفاده حداکثری از توان داخلی، نبود سند اولویت‌های صادراتی دانش بنیان، ضعف کیفی زیرساخت‌های ارتباطی برای ورود به عصر تحول دیجیتال در سه شاخص تاخیر پایین، اتصال انبوه و پهنای باند؛ این موارد مطالب خود وزیر است.

پورابراهیمی اظهار داشت: در حال حاضر درخصوص وضعیت عمومی کشور باید گفت مردم رضایتی از شاخص‌های ارتباطی ندارند. شاخص‌های اینترنت روستایی وضعیت مطلوبی ندارد. تلفن ثابت نیز مورد اعتراض اکثر نمایندگان است. نمایندگان تاکید دارند تلفن ثابت در مناطق حوزه انتخابیه آن‌ها مشکل دارد. سوال این است که شما تعهد کردید ظرف یک سال شاخص‌ها را بهبود ببخشید، چگونه می‌توانیم آثار آن را در حوزه میدانی ببینیم.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم ادامه داد: در دوران کرونا باید از ظرفیت‌های ارتباطی بیشتر استفاده می‌کردیم، اما شاهد بودیم در حوزه آموزش چالش اصلی در مناطق مختلف به خصوص در مناطق حوزه انتخابیه بنده وضعیت اسفباری داشته ایم. بسیاری از کلاس‌های درسی به دلیل عدم تقویت زیرساخت‌ها تشکیل نشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *