سرلشکر سلامی: تهاجم دشمن به ما بُعد جهانی دارد

16:09 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۴۰۸۸
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سرلشکر سلامی: تهاجم دشمن به ما بُعد جهانی دارد
فرمانده کل سپاه گفت: تهاجم دشمن به ما بعد جهانی دارد و با تمام امکانات رسانه‌ای، ارتباطی، دیپلماسی و سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی، روانی به جنگ ملت ایران آمده است؛ این جنگ یک جنگ ترکیبی کامل و تمام‌عیار است.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرلشکر پاسدار «حسین سلامی» فرمانده کل سپاه عصر امروز (دوشنبه) در حاشیه بازدید از نمایشگاه محله‌های اسلامی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: حقیقتاً امروز با یک رویش جدید از مجاهدت‌ها و تلاش‌های بسیج مواجه شدم که به نظر می‌رسد در امتداد آن فداکاری‌ها، جانبازی‌ها و رشادت‌های بسیج در دوران دفاع مقدس است و بعد از دفاع مقدس نیز تا به امروز این مجاهدت‌ها ادامه داشته است.

سردار سلامی افزود: امروز دقیقاً بسیج در نقطه‌ای قرار دارد که جایگاه و شأن بسیج است. این نهاد کاملاً در متن مردم قرار دارد و با مشکلات آن‌ها و به‌خصوص مشکلات اقشار مستضعف درگیر شده است.

وی با بیان اینکه فلسفه وجودی بسیج مستضعفین حمایت از مستضعفان و محرومان است ادامه داد: هدف بسیج زدودن گردو غبار و فقر از چهره مردم است، محله‌های اسلامی که نشانه‌های و نماد‌های آن در این نمایشگاه به نمایش گذاشته شده بارق‌های امید را در دل مردم زنده می‌کند.

وی بیان کرد: پس از بازدید از این نمایشگاه پیش از گذشته به آینده امیدوار شدم و این احساس در من بوجود آمد که این بچه‌های بسیج می‌توانند با تکرار این الگوها، مسجد به مسجد و محله به محله، تمام محلات را مکان و محلی برای حاکمیت بخشیدن به ارزش‌ها و عواطف انسانی و اسلامی قرار دهند به عنوان مثال انفاق، سبقت در خیرات، کمک به ایتام، نجات جوانان از آسیب‌های اجتماعی و حملات وحشیانه که ابتذال فرد را هدف قرار داده است.

وی افزود: کلید حل بسیاری از مشکلات ما در گرو تکرار و بسط و امتداد رویداد‌های نمایشگاه محله‌های اسلامی است یعنی ایجاد محله‌های اسلامی در بستر پایگاه‌های مقاومت بسیج قرار دارد؛ امروز بسیج جوهر مردمی بودن خود را نشان داده است که یک نیرویی از بطن و متن مردم برخاسته است و در بطن مشکلات مردم حضور دارد و تماشاچی مسائل نیست و مثل یک نجات غریق عمل می‌کند یعنی به کمک همه می‌شتابد و این احساس دل انگیزی است.

وی افزود: پرچمداری علما و روحانیون در مساجد بسیار لذت‌بخش است؛ چون جوانان را در زیر پوشش معنوی قرار دادند و پرچمدار حل مسائل مردم شدند و به شکل میدانی، علاوه بر موعظه در حل مسائل اجتماعی پیشگام شدند؛ لذا ما با این حرکت دشمن را شکست می‌دهیم و به مردم امید می‌دهیم و در صحنه‌های مختلف موفق و پیروز هستیم.

وی در مورد حملات اخلاقی دشمن خاطرنشان کرد: تهاجم دشمن به ما بعد جهانی دارد و با تمام امکانات رسانه‌ای، ارتباطی، دیپلماسی و سیاسی، اقتصادی، اطلاعاتی، روانی به جنگ ملت ایران آمده است؛ این جنگ یک جنگ ترکیبی کامل و تمام‌عیار است؛ یعنی تمام جنبه‌های جنگ‌های گذشته را یک جا در خود فشرده دارد و بسیج خود را منطبق بر این شرایط کرده است و بسیجیان همه باید در برابر این جنگ به حرکت در بیایند و امید دشمن را به یاس تبدیل کند.

وی افزود: دشمن در میدان کاملا شکست خورده و به بن‌بست رسیده و راه نفوذش بسته شده است و باید تا پیروزی نهایی این راه را ادامه دهیم و یکی از کلید‌ها حل مسایل توسعه محله‌های اسلامی بر بستر پایگاه مقاومت بسیج با مشارکت علما و بسیجیان است همه مردم باید در این امر همکاری کنند.

وی با بیان این ما مشکلات سخت را با کمک مردم پشت سر گذاشتیم، یادآور شد: جنگ یکی از پدیده‌های خطرناک بود که مردم از مسیر بسیج وارد میدان شدند و سرانجام دشمن را عقب رانده و کشور را آزاد و استقلال کشور را تضمین کردند، در جنگ جدید هم با مشارکت و حضور تمام مردم ممکن است و ما پیشمرگ مردم در میدان خطر هستیم و فدایی آن‌ها هستیم مردم ما فداکار صبور و حق شناس هستند و دست تک تک آن‌ها را می‌بوسم و افتخار می‌کنم که ما سربازان و خادمان آن‌ها هستیم و از خداوند می‌خواهیم که افتخار شهید شدن در راه آرمان‌های مردم را عنایت کند تا به رفقای شهید خود ملحق شویم.

انتهای‌پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *