رئیس بنیاد شهید: برنامه‌ریزی برای تولید ۵ فیلم بلند سینمایی ادامه دارد

11:28 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۸۶
رئیس بنیاد شهید: برنامه‌ریزی برای تولید ۵ فیلم بلند سینمایی ادامه دارد
امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، در آیین اختتامیه فصل اول مستند «آبروی کوچه‌ها» از تولید ۵ فیلم بلند سینمایی توسط این بنیاد خبر داد.

خبرگزاری میزان- طبق اعلام روابط عمومی شبکه پنج؛ آیین اختتامیه فصل اول مستند «آبروی کوچه‌ها» با حضور امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، محسن برمهانی معاون سیما، سعید اشناب مدیر شبکه پنج، غلامعلی رضایی مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان‌های استان تهران و جمعی از مدیران بنیاد شهید و شبکه پنج، روز یکشنبه ۲۵ تیرماه در هتل پارسیان برگزار شد. 
در ابتدای این مراسم، امیرحسین قاضی زاده هاشمی پس از پخش بخش‌هایی از مستند «آبروی کوچه‌ها» در این مراسم اظهار داشت: بعد از گذشت سال‌ها از جنگ تحمیلی ممکن است وقایع از یادها برود به همین دلیل لازم است برای نسل نو قهرمانان واقعی جامعه معرفی شوند، بهترین کسانی که می‌توانند به خوبی درمورد شهدا صحبت کنند هم کسانی هستند که او را درک کرده باشند. 
وی افزود: همسر، فرزندان و والدین شهدا بزرگترین رسانه معرفی شهدا هستند. در دیدار با رهبر معظم انقلاب ایشان به خانواده شهدا فرمودند شما باید معرف شهدای خود در بین مردم باشید. ایشان فرمودند کسانی که قابل افتخار برای یک محله و شهر هستند شهدا هستند. 

قاضی‌زاده: معرفی شهدا مکتب‌ساز است
قاضی زاده هاشمی گفت: شهدا آبروی کوچه و محلات ما هستند که باید همه افراد محل با این خانواده‌ها آشنا شوند. تولید مجموعه «آبروی کوچه‌ها» با همین تفکر بود و ساخت برخی برنامه‌های شبکه پنج سیما از جمله «مهمانی مامان» به منظور آشنایی دختران با شهدا و «آبروی کوچه‌ها»، به خاطر آشنایی اهالی محل با خانواده شهدا در همین راستاصورت گرفت. 
وی با تقدیر از خانواده‌های شهدا، ادامه داد: خانواده شهدا رسالتی زینبی بر دوش دارند. آن‌ها پیام شهدا را در طول تاریخ منتقل و در پی آن تمدن‌سازی و مکتب‌سازی می‌کنند. 
معاون رئیس‌جمهور خطاب به خانواده‌های شهدا گفت: از اینکه یاد شهید خود را زنده نگه داشتید، درباره آن‌ها گفت‌وگو می‌کنید، حضور اجتماعی دارید و در ساخت این برنامه به ما کمک کردید، از شما تشکر می‌کنم. امیدوارم این جریان در استان‌ها، شهرستان‌ها و روستاهای مختلف ادامه پیدا کند تا کم‌کم تبدیل جریانی اجتماعی و عظیم شود. 

خاطرات والدین معظم شهدا و جانبازانِ ۷۰ درصد تا پایان امسال ثبت می‌شود
معاون رئیس جمهور ادامه گفت: ثبت خاطرات والدین معظم شهدا و جانبازانِ ۷۰ درصد تا پایان امسال انجام می‌شود. 
وی افزود: سامانه افتخار اسفند سال گذشته توسط رئیس جمهور بهره‌برداری شد و همه اسناد شهدا در آن سامانه بارگذاری شده است و در اختیار همه پژوهشگران و مردم قرار می‌گیرد. 
رئیس بنیاد شهید با اشاره به اینکه در ۱۸ ماه گذشته سرمایه‌گذاری‌هایی در خصوص تولید مستندهای بلند و کارهای نمایشی انجام شده است، خبر داد: طی ۱۸ ماه ۲۴ فیلم تولید شده است و در حال برنامه‌ریزی برای ساخت ۵ فیلم سینمایی بلند نیز هستیم. 

اشناب: فصل جدید «آبروی کوچه‌ها» تولید می‌شود
سعید اشناب مدیر شبکه پنج سیما نیز در این مراسم یادآور شد: دو سال پیش در اواخر شهریور ماه، متاسفانه اتفاق بدی رخ داد و اسم برخی کوچه‌ها که متبرک به نام شهدا بود، تغییر کرد. درست در همان روزها برادر یکی از شهدای عزیز خبر دادند که برنامه آبروی کوچه‌ها مربوط به شهیدشان پخش نشده. خبر خیلی عجیب بود چرا که در سیما رسم که برنامه تولید شده حتما پخش می‌شود. پس از بررسی بیشتر مشخص شد ۶ قسمت که به روایت زندگی شش شهید بزرگوار اختصاص داشته، پخش نشده است. گویا این شش قسمت چند سال ذخیره شده بود تا در زمان مورد نیاز حالمان را خوب کند و به همه یادآوری کنند که آن‌ها حقیقتا آبروبخش به کوچه‌ها، خیابانها و کشور عزیزمان هستند. وی ادامه داد: به لطف خدا و مدد شهدا تولید فصل جدید این برنامه به زودی آغاز خواهد شد. 
در مستند آبروی کوچه‌ها، شهید سجاد عفتی، محمود شفیعی، علی بلورخانی، علی امرایی، داوود غفاری، حمید دنیامالی، امیر کمندی، مجید خدابنده‌لو، بهنام میرزاخانی، رضا شفیعی، سیدمحمد حسینی فردویی، حسین نعمتی، محسن گلستانی، قدرت تقی‌زاده، علیرضا رضایی، مسعود کرمانی، مرتضی ابراهیمی، مهدی بختیاری، میثم نجفی، مصطفی محمد میرزایی، سعید انصاری، عباس آبیاری، مهدی قاضی خانی، بشیر توانایی‌پور، حمیدرضا زمانی، رضا مومنی و سعید شاهدی معرفی شدند. 
در پایان مراسم با حضور محمد صادق هاشمی معاون فرهنگی آموزشی بنیاد شهید، محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی به کنار میزهای خانواده‌های شهدای حاضر در سالن رفته و با اهدای لوح تقدیر از آن‌ها قدردانی کرد. 
آیین اختتامیه فصل اول مستند «آبروی کوچه‌ها» فردا دوشنبه ۲۶ تیر ماه ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما پخش می‌شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *