افتتاح دو ایستگاه متروی «بهار» و «سرباز» در آینده نزدیک

10:50 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۷۴
افتتاح دو ایستگاه متروی «بهار» و «سرباز» در آینده نزدیک
شهردار منطقه ۷ در خصوص پروژه‌ها و اقدامات حوزه حمل و نقل و ترافیک در این منطقه از قبیل ایستگاه‌های مترو و گره‌های ترافیکی دو میدان سبلان و سپاه توضیحاتی ارائه کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، نصراله آبادیان شهردار منطقه ۷ درباره اقدامات انجام شده در حوزه حمل و نقل و ترافیک در این منطقه با بیان اینکه در این خصوص روز گذشته جلسه‌ای به منظور بررسی اقدامات اجرا شده در نقاط حادثه‌خیز منطقه با حضور مدیرکل مهندسی و ایمنی ترافیک معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و بازدید وی از نقاط حادثه‌خیز منطقه برگزار و تصمیماتی در خصوص جمع‌بندی اقدامات صورت گرفته در راستای رفع آن‌ها اتخاذ شد، اظهار کرد: با شروع فعالیت خود در این منطقه از آذر سال ۱۴۰۰ در ابتدا بازدید‌هایی از خطوط ۳ و ۶ مترو داشتیم. در آن زمان خط ۳ مترو فاقد پیمانکار بود که بعد از پیگیری‌های متعدد توانستیم دسترسی‌های ایستگاه‌های سهروردی و قدوسی را در دستور کار قرار دهیم و خوشبختانه مشاور پژوهش و پیمانکار فعالیت خود را برای این پروژه آغاز کرده‌اند و تمام املاک مدنظر از نظر دسترسی، پله‌های فرار و هواکش‌ها توسط منطقه تامین و حصارکشی شده اند. امیدواریم تا پایان سال بتوانیم دسترسی ثانویه آن را ایجاد کنیم.

وی افزود: این پروژه در زمینه حمل و نقل و ترافیکی کمک شایانی به منطقه ۷ خواهد کرد، زیرا خیابان قدوسی عرض زیادی داشته که عملیاتی شدن این پروژه می‌تواند به ما در زمینه کاهش تصادفات جرحی و فوتی کمک کند. در خصوص پروژه خیابان قدوسی هم مشاور پژوهشی در حال انجام مطالعات است؛ ملکی را در قسمت جنوب شرقی این خیابان تملک کرده ایم تا اگر شرایط مهیا شود برای اجرای عملیات عمرانی و کارگاهی در اختیار مترو قرار بدهیم.

آبادیان تصریح کرد: مجری بلندپایه تجربی در فضای زیرساختی در تقاطع ولیعصر (عج) - انقلاب مطالعاتی انجام داده که در مرحله ارائه پیشنهاد قرار دارد و در نظر داریم در صورت امکان این طرح را در خیابان قدوسی نیز اجرایی کنیم.

شهردار منطقه ۷ عنوان کرد: در بحث مسائل عمده، دو بزرگراه اصلی امام علی (ع) و شهید صیاد شیرازی در این منطقه قرار دارند که نقش تعیین کننده‌ای در ترافیک عبوری در سطح شهر داشته، اما نقش محلی کمتری در این منطقه ایفا می‌کنند. براساس مطالعات انجام شده مجموعه اقداماتی باید در این بزرگراه‌ها اجرا شود که مردم محل بتوانند بهره بیشتری از آن‌ها ببرند. در حال حاضر بسیاری از سرانه‌هایی که در گذشته در بلوک‌های شهری بودند مابین دو بلوک توزیع شده اند. بنابراین، با اجرای اقدامات ترافیکی و تقویت دسترسی به پیرامون این دو بزرگراه، می‌توانیم زمینه استفاده بیشتری از سطح سرویس داشته باشیم.

وی ادامه داد: در گذشته ما کمترین پیشرفت در خط ۶ مترو را در منطقه ۷ و ایستگاه‌های امام حسین (ع)، بهارشیراز و سرباز داشتیم که خوشبختانه پس از بازدید شهردار تهران از این پروژه و دستورات وی توانستیم اسفند گذشته محدوده میانی واقع در منطقه ۷ را به محدوده جنوبی متصل کنیم. در حال حاضر ایستگاه‌های بهار و سرباز پیشرفت خوبی دارند و امیدوارم در آینده نزدیک شاهد افتتاح آن‌ها باشیم که این اقدام پیشرفت بسیار زیادی در حوزه زیرساخت منطقه خواهد داشت.

آبادیان همچنین درباره آخرین وضعیت دو میدان سبلان و سپاه نیز توضیح داد: دو گره ترافیکی در میدان سبلان و سپاه داریم که مجموعه مطالعات، پیگیری و انتخاب پیمانکار میدان سبلان ظرف ۶ ماه به اتمام رسید و اکنون پیمانکار پروژه فعالیت خود را آغاز کرده و امیدواریم تا پایان اسفند ماه پروژه بهسازی میدان سبلان به بهره برداری برسد. در خصوص محدوده میدان سپاه نیز بحث احداث زیرگذر خواجه نصیر به صیاد شیرازی به شمال به تصویب رسیده و سازمان مشاور فاز یک این طرح را آغاز کرده و تا پایان مرداد ماه مناقصه آن اجرا می‌شود. در تلاش هستیم تا قبل از مهر ماه تجهیز کارگاهی در آن نقطه انجام دهیم.

شهردار منطقه ۷ با اشاره به انجام مطالعات در اجرای پروژه TOD در این منطقه، گفت: با سرمایه‌گذاری عظیمی که در بخش مترو در حال انجام است باید کاربری‌هایی را در اطراف مترو پیش‌بینی کنیم و همچنین نظام حمل و نقلی مردم را براساس حمل و نقل عمومی برنامه ریزی و اجرا کنیم. ما در این منطقه پروژه TOD را در محدوده خیابان شهید بهشتی، ایستگاه قدوسی و سهروردی تعریف کرده ایم و در کمیسیون ماده ۵ نیز توانستیم مصوبه را تصویب کرده تا از اول مرداد ماه بتوانیم در این حدفاصل، پروانه صادر کنیم و اجرای پروژه را سرعت ببخشیم.

وی افزود: با توجه به تعریف پروژه‌های محله‌ای در سطح شهر، زمانی که این پروژه‌ها در سطح شهر و محلات اجرایی می‌شود اقتضائات ترافیکی بسیار مهمی را برای شهروندان خواهد داشت. محلات نیلوفر، دبستان، خواج نظام، شهید قندی و بهار شب و روز متفاوتی را با یکدیگر دارند و کلونی‌های اصلی این منطقه را تشکیل می‌دهند، بنابراین برای بهسازی این محیط‌ها در آینده نزدیک تجهیز کارگاهی انجام خواهد شد و عملیاتی در راستای ارتقا فضای عمومی رخ خواهد داد.

به گفته آبادیان؛ پروژه‌های تعریض خیابان شهید مدنی، اجرای پروژه‌های اساسی در منطقه برای کاهش تصادفات، توسعه حمل و نقل همگانی، احداث پارکینگ طبقاتی در محله شاهد و مگاپارس از دیگر مواردی است که افتتاح و اجرایی شدن آن‌ها تغییرات بسزایی در بحث ترافیک خواهند داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *