کتاب «وقتی خورشید می‌تابد» راهی بازار نشر شد

10:32 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۶۰
کتاب «وقتی خورشید می‌تابد» راهی بازار نشر شد
کتاب «وقتی خورشید می‌تابد» نوشته اسماء محسن‌پورشریف در ۱۰۰ صفحه و با شمارگان ۲۰۰ نسخه توسط نشر سرو منتشر و راهی بازار نشر شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، کتاب «وقتی خورشید می‌تابد» نوشته اسماء محسن‌پورشریف در ۱۰۰ صفحه و با شمارگان ۲۰۰ نسخه به‌تازگی توسط انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس منتشر و راهی بازار نشر شده است.

این کتاب؛ ضمن مرور خاطرات خانوادگی یکی از دلاورمردان هوانیروز، دلنوشته‌ای از زبان دختر این سردار است که ایام حضور پدر در جبهه‌ها را در لابلای خاطرات خود و با زبانی احساسی بیان کرده است. در مرور این خاطرات نویسنده اشاراتی به همرزمان پدر دارد که بعضا شهید شده اند و همچنین عموی خودش که گویا شیمیایی هم شده است.
در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

«پدر اغلب در جبهه بود. او را خوب نمی‌شناختم وقتی هم که به خانه می‌آمد او را متعلق به خودم نمی‌دیدم. حتی زمانی که زبان باز کردم و دنبال بزرگتر‌ها راه افتادم، فکر می‌کردم عموی بزرگم پدر من است. دنبال بچه‌های عمو راه میافتادم و عمو را بابایی صدا می‌کردم. حسی زیباتر از بابایی بودن او در سینه ام نبود و لبخند‌های دوست داشتنی که بر لب‌های او می‌نشست جایی برای تردید در پدر بودنش باقی نمی‌گذاشت. من در آغوش او بودن را با هیچ چیزی در دنیا عوض نمی‌کردم. واژه‌هایی که بر زبانش بود زیباترین آهنگ‌های زندگی ام بودند و ذکر‌هایی که هنگام نماز می‌خواند از لالایی مامان و بی بی گل برای شنیدنی‌تر بود. صدای مناجات آرام او در صبحگاهان بهترین ترانه‌ی صبح‌های من بود که با شنیدن آن از خواب برمی خواستم و ...»

این کتاب با شمارگان ۲۰۰ نسخه و بهای ۵۰ هزارتومان منتشر شده است.

علاقه‌مندان می‌توانند برای ثبت سفارش و خرید کتاب با انتشارات سرو موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس به شماره ۸۸۶۵۷۰۲۶ داخلی (۶۵۶ و ۶۵۷) تماس حاصل فرمایند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *