۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان ایرانشهر کشف شد

9:12 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۲۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق در شهرستان ایرانشهر کشف شد
مدیر کل تعزیرات حکومتی استان سیستان و بلوچستان از کشف ۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق و محکومیت ۱۳ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت به اتهام خرید، فروش و حمل سوخت قاچاق در ایرانشهر خبر داد.

 خبرگزاری میزان-موسی عباس زاده محمودی گفت: پرونده رسیدگی به کشف ۱۲ هزار لیتر سوخت قاچاق از نوع گازوئیل به ارزش ۴ میلیارد و ۴۹۲ میلیون ریال در شعبه اول بدوی تعزیرات حکومتی شهرستان ایرانشهر رسیدگی شد.

وی افزود: شعبه با توجه به بررسی مستندات موجود، اتهام انتسابی را محرز اعلام و متهم را علاوه بر ضبط سوخت‌های کشف شده به پرداخت ۱۳ میلیارد و ۴۷۸ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.
وی گفت: پلیس آگاهی شهرستان راسک گزارش کشف این میزان سوخت را به تعزیرات حکومتی شهرستان ایرانشهر ارسال کرده است.

همچنین مسعود گل کار رئیس شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی زابل از محکومیت ۶ میلیارد ریالی یک دستگاه خودرو کشنده که اقدام به سوختگیری با بارنامه صوری کرده بود خبر داد.

وی گفت: پرونده مربوط به سوختگیری یک دستگاه خوردو کشنده که بدون حضور فیزیکی خودرو در زابل، با بارنامه‌های صوری، سوخت گیری کرده، در شعبه ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی زابل بررسی شد.

وی افزود: خودرو مذکور ازآبان ماه سال ۱۴۰۱ تا زمان توقیف مقدار هشت هزار و ۷۸۵ لیتر گازوئیل به ارزش سه میلیارد ریال سوختگیری داشته که شعبه با بررسی مستندات موجود، اتهام انتسابی را محرز اعلام و متهم را به پرداخت شش میلیارد ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

گل کار گفت: پلیس آگاهی هامون و شرکت پخش فرواده‌های نفتی شهرستان زابل گزارش کشف محموله قاچاق را برای رسیدگی به تعزیرات حکومتی ارسال کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *