۹۱۰ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان اهواز هستند

9:11 - 26 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۹۲۴
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
۹۱۰ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان اهواز هستند
دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان با تاکید بر ضرورت توجه به خانواده زندانیان، گفت: در حال حاضر ۹۱۰ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان اهواز هستند.

خبرگزاری میزان- صادق جعفری چگنی در نشست هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان اهواز، که با موضوع بررسی اقدامات و افزایش خدمات قابل ارائه به خانواده زندانیان برگزار شد، اظهار کرد: علاوه بر وظیفه‌ای که نسبت به مجرمان از جمله اصلاح، بازپروری و بازگشت سالم آنان به جامعه برعهده داریم، توجه ویژه‌ای هم به خانواده‌های زندانیان مدنظر است که در این رابطه تلاش شده در زمینه‌های مختلف از جمله امور فرهنگی و آموزشی نسبت به این گروه، اقداماتی صورت گیرد.

رئیس هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان اهواز همچنین با تاکید بر اصل فردی بودن مجازات و با بیان اینکه خانواده زندانیان باید کمترین میزان آسیب را متحمل شوند، تصریح کرد: از ابتدای سال تا کنون ۹۰۰ بسته معیشتی تهیه و بین خانواده‌های نیازمند زندانیان توزیع شد.

دادستان اهواز همچنین با اشاره به اینکه با زندانی شدن یک فرد، خانواده وی و جامعه مرتبط با او به نوعی دچار آسیب می‌شوند، افزود: از ابتدای امسال تاکنون ۱۰ میلیارد ریال کمک هزینه ماهانه، به حساب خانواده‌های تحت پوشش این انجمن واریز شد.

جعفری چگنی افزود:در حال حاضر ۹۱۰ خانواده تحت پوشش انجمن حمایت از زندانیان اهواز هستند و همچنین به منظور تحکیم خانواده و جلوگیری از بروز آسیب‌های اجتماعی، پنج باب خانه برای خانواده‌های نیازمند زندانی به مبلغ یک میلیارد ۵۰۰ میلیون ریال اجاره و تحویل آنان شد.

وی حمایت و دستگیری از خانواده زندانیان را یک ضرورت اجتناب ناپذیر در جامعه کنونی دانست و خاطر نشان کرد: در همین راستا ۱۲۰ نفر از زندانیان واجد شرایط با تامین مناسب قضایی و در راستای کمک به اشتغال و کسب درآمد، اشتغال به کار گرفته و مشغول به‌کار شدند.

جعفری چگنی یادآور شد: ۹۶ میلیون تومان به منظور حمایت از فرزندان معلول زندانیان به حساب خانواده آنان واریز، شد.

وی افزود: در این مدت پنج نفر از زندانیان نیازمند نیز با پرداخت مبلغ ۵ میلیارد ۶۰۰ میلیون ریال، آزاد و به آغوش خانواده بازگشتند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *