کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی| تیم منتخب ایران با ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز سوم شد

21:22 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۸۹۷
کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی| تیم منتخب ایران با ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز سوم شد
تیم منتخب کشتی فرنگی ایران با کسب ۲ مدال طلا، یک نقره و ۲ برنز عنوان سوم مسابقات رنکینگ اتحادیه جهانی را به خود اختصاص داد.

خبرگزاری میزان - رقابت‌های بین المللی کشتی فرنگی جام امره پولیاک و رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی، روز‌های ۲۴ و ۲۵ تیرماه در شهر بوداپست مجارستان برگزار شد و در پایان تیم ایران به ۲ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۲ مدال برنز دست یافت.

تیم منتخب کشتی فرنگی ایران در این مسابقات توسط سیددانیال سهرابی در وزن ۷۲ کیلوگرم، امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال طلا، امید آرامی در وزن ۶۰ کیلوگرم به مدال نقره، محمد ناقوسی در وزن ۷۷ کیلوگرم و علی اکبر یوسفی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

تیم ایران که با ۷ کشتی گیر در ۶ وزن در این مسابقات شرکت کرده بود، در رده بندی تیمی با ۹۸ امتیاز سوم شد. تیم‌های آذربایجان با ۱۴۰ و مجارستان با ۱۱۳ امتیاز اول و دوم شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم که با حضور ۷ کشتی گیر و به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود، مهدی احدی در دور اول با نتیجه ۱ بر ۱ یرسین آبیر از قزاقستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر صفر مغلوب امانگلی بکبولاتوف دارنده مدال نقره آسیا از قزاقستان شد. احدی در دور سوم با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب برادلی کونتز از آمریکا شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۶۰ کیلوگرم امید آرامی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ نیهات ممدلی دارنده مدال برنز اروپا از آذربایجان را از پیش رو برداشت. وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر ۱ آیبک سابیربیکوف از قزاقستان را مغلوب کرد. آرامی در دور سوم اریک توربا دارنده مدال نقره اروپا از مجارستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۲ مقابل ویرجیل بیچا از سوئیس به برتری دست یافت و به دیدار فینال راه یافت. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۱ مغلوب کرم کمال از ترکیه شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۷۲ کیلوگرم سید دانیال سهرابی در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر اوتار ابولادزه از گرجستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۳ بر ۱ روبرت فریتش از مجارستان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سهرابی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۶ مقابل لونت لوای از مجارستان پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. وی با توجه به مصدومیت یولوی غنی زاده از آذربایجان به مدال طلا دست یافت.

در وزن ۷۷ کیلوگرم محمد ناقوسی در دور نخست با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب کمال بی از آمریکا شد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال به گروه بازنده‌ها رفت. وی در این گروه مقابل اولدریش وارگا از چک با نتیجه ۳ بر ۱ پیروز شد و در دور بعد با نتیجه ۸ بر صفر مقابل ساچینو داویتا از گرجستان به برتری رسید و به دیدار رده بندی راه یافت. ناقوسی در این دیدار با نتیجه ۱ بر ۱ از سد زولتان لوای از مجارستان گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم وحید دادخواه با نتیجه ۵ بر ۳ مارکوس رانگینگر از اتریش را مغلوب کرد. وی در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب جوزف راو از آمریکا شد و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم علی اکبر یوسفی در دور نخست با نتیجه ۳ بر ۱ کولتون شولتز از آمریکا را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل یاکوبی کاجایا از گرجستان با نتیجه ۹ بر ۵ به برتری دست یافت. یوسفی در دور سوم با توجه به مصدومیت صباح شریعتی از آذربایجان پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. امیر قاسمی منجزی دیگر نماینده کشورمان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۱ بر ۱ داریوز ویتک از مجارستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد با توجه به مصدومیت رضا کایالپ از ترکیه پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. منجزی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۲ مقابل یوسفی به برتری دست یافت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار پایانی با نتیجه ۳ بر ۱ از سد بکا کاندلاکی از آذربایجان گذشت و به مدال طلا دست یافت. یوسفی نیز در دیدار رده بندی با نتیجه ۳ بر صفر داریوز ویتک از مجارستان را شکست داد و صاحب مدال برنز شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *