معمای کوکائین در کاخ سفید/سابقه کشف مواد مخدر در اقامتگاه روسای جمهور آمریکا

11:59 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۷۹۳
معمای کوکائین در کاخ سفید/سابقه کشف مواد مخدر در اقامتگاه روسای جمهور آمریکا
پرونده کشف کوکائین در کاخ سفید در حالی بسته شده است که پیش از این نیز مقادیری از انواع دیگر مواد مخدر در این محل کشف شده بود.

خبرگزاری میزان - سرویس مخفی آمریکا، می‎گوید که این آژانس تحقیقات خود را درباره مقادیر مرموز کوکائین که اوایل ماه جاری در کاخ سفید پیدا شده بود، به پایان رسانده است. 

به گفته مقام‎های این آژانس، پرونده مذکور به دلیل فقدان شواهد پزشکی قانونی، همراه با این واقعیت بسته شد که مواد مخدر کلاس A در بخشی یافت شد که حدود ۵۰۰ نفر در آن زمان در آنجا تردد می‌کردند. 

از سوی این آژانس مشخص شده که مقدار کوکائین کشف شده در حدود ۰.۰۰۷ اونس (۰.۱۹ گرم) بوده است.

«آنتونی گوگلیمی»، سخنگوی سرویس مخفی آمریکا، می‎گوید که انجام حجم وسیعی از مصاحبه‌ها و تحقیقات (از همه ۵۰۰ نفری که در آن بخش تردد داشتند) ممکن است حقوق مدنی را نیز نقض کند و بدون شواهد فیزیکی، احتمالاً اعتراف لازم است.

ماموران سرویس مخفی، پودر سفید رنگ را طی یک بازرسی معمول در کاخ سفید در دوم جولای (۱۱ تیر)، در یک لابی در بخش غربی که در آن کارکنان رفت و آمد می‌کنند، کشف کردند. 

مقام‎های سرویس مخفی آمریکا گفته‎اند که بدون شواهد فیزیکی، تحقیقات نمی‌تواند فرد مورد نظر را از میان صد‌ها نفری که از محل کشف کوکائین عبور کرده‌اند، مشخص کند.

وجود کوکائین در کاخ سفید موجی از انتقادات و پرسش‎های جمهوری‌خواهان را برانگیخته است.

انتقاد‌ها از رسیدگی به پرونده کشف مواد مخدر

«کوین مک کارتی»، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، گفت: عدالتی برابر وجود ندارد. آن هم درباره هر چیزی که محور بایدن بچرخد. با او متفاوت از هر آمریکایی دیگری رفتار می‌شود و این موضوع باید متوقف شود. 

«دونالد ترامپ»، رئیس جمهور سابق آمریکا، تردید خود را درباره این موضوع ابراز کرد.

به گفته وی، با وجود تمام دوربین‌هایی که مستقیماً به «محل جنایت» اشراف دارند و بزرگترین پزشکی قانونی در سراسر جهان، آن‌ها فقط نمی‌توانند عامل را پیدا کنند؟ آن‌ها پاسخ را می‎دانند، و بقیه هم همینطور.

«نیکی هیلی»، یکی از نامزدهای حزب جمهوری‌خواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ آمریکا نیز می‎گوید: بسته شدن تحقیقات سرپوش گذاشتن بر روی واقعیت است.

اولین بار است که مواد مخدر در کاخ سفید یافت شده؟

به گزارش «فاکس نیوز»، سرویس مخفی ۲ بار در سال ۲۰۲۲ مقادیری «ماری‌جوانا» را در کاخ سفید کشف کرده بود. 

سرویس مخفی آمریکا این اطلاعات را برای اعضای کنگره طی یک جلسه توجیهی محرمانه درباره تحقیقات در موضوع کوکائین کشف شده در بخش غربی، فاش کرد.

داشتن کمتر از ۲ اونس ماری‌جوانا (۵۶ گرم) در واشنگتن جرم نیست، اما ورود و یا استفاده از این ماده مخدر هنوز در اموال فدرال، از جمله کاخ سفید، مجاز نیست.

سخنگوی سرویس مخفی آمریکا گفته است که افسران این آژانس در ۲ نوبت جداگانه، در ماه‌های جولای و سپتامبر سال گذشته، مقدار کمی ماری‌جوانا کشف کردند.

به گفته وی، هیچ فردی در این حوادث بازداشت نشد، زیرا وزن ماری‌جوانای ضبط شده آستانه قانونی برای اتهامات فدرال یا جرایم جنایی واشنگتن را برآورده نمی‌کند. 

این مقام سرویس مخفی آمریکا اعلام کرد که ماری‌جوانا از سوی افسران آژانس جمع آوری و معدوم شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *