تداوم بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر تا روز پنجشنبه

8:44 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۷۳۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تداوم بارش‌ها در استان‌های ساحلی خزر تا روز پنجشنبه
کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا دوشنبه بارش‌ها شدت پیدا می‌کند که گستره بارش‌ها استان گلستان و خراسان شمالی را در بر می‌گیرد و بیشترین بارش‌ها مربوط به شمال آذربایجان شرقی و استان گیلان است.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی، وضعیت جوی کشور را برای امروز و روز‌های آینده تشریح کرد و گفت: امروز در استان‌های گیلان، اردبیل، مازندران و نیمه شمالی آذربایجان‌های شرقی و غربی و ارتفاعات البرز مرکزی بارش باران به شکل رگبار رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

رفیعی افزود: فردا دوشنبه بارش‌ها شدت پیدا می‌کند که گستره بارش‌ها استان گلستان و خراسان شمالی را در بر می‌گیرد که بیشترین بارش‌ها مربوط به شمال آذربایجان شرقی و استان گیلان است.

همچنین روز سه‌شنبه سواحل خزر، اردبیل و خراسان شمالی بارش‌ها ادامه پیدا می‌کند و به تناوب تا روز پنج شنبه ادامه خواهد داشت.

به گفته رفیعی طی روز‌های دوشنبه و سه شنبه کاهش نسبی دما در نوار شمالی کشور و استان‌های ساحلی خزر و اردبیل رخ می‌دهد.

کارشناس سازمان هواشناسی اظهار کرد: طی ۵ روز آینده شرق شمال شرق و جنوب شرق پدیه غالب وزش باد شدید همراه با گرد و خاک است.

وی ادامه داد: از امروز تا سه شنبه در دامنه‌های جنوبی البرز و استان‌های مرکزی کشور در برخی ساعات وزش باد شدید خواهد شد. همچنین آب‌های دریای خزر و دریای عمان طی ۵ روز آینده مواج و متلاطم خواهد بود.

گفتنی است در تهران امروز بیشینه دما به ۳۹ درجه سانتی گراد و کمینه دما فردا به ۲۹ درجه خواهد رسید و آسمان صاف همراه با وزش باد را خواهیم داشت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *