گفت‌وگو|

یک قواره چادر مشکی معمولی ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان!

8:00 - 25 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۷۱۱
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
یک قواره چادر مشکی معمولی ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان!
یک کارآفرین در حوزه تولید محصولات حجاب با اشاره به اینکه قیمت یک قواره چادر معمولی ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان است، گفت: چادر و محصولات حجاب باید مشمول ارز دولتی شوند چرا که این نوع از پوشاک جزء کالا‌های فرهنگی هستند.

نرگس بامداد، کارآفرین در حوزه تولید محصولات حجاب در گفت‌وگو با میزان اظهار کرد: در زمینه محصولات و پوشاک حجاب، در کشور سکو‌های فروش مناسبی وجود ندارد؛ به‌عنوان مثال در میدان هفت تیر که قلب تپنده پوشاک بانوان محسوب می‌شود، مغازه‌ای به‌عنوان فروشگاه حجاب دیده نمی‌شود و مسئولان باید برای حل این مشکل تصمیم ویژه‌ای اتخاذ کنند.

این کارآفرین در ادامه با اشاره به اینکه برخی از تولیدکنندگان محصولات حجاب توانسته‌اند محصولات خود را به کشور‌هایی مثل امارات و عراق صادر کنند، افزود: ایران در زمینه طراحی پوشاک جایگاه بالایی دارد و می‌تواند در زمینه صادرات نیز با کشور‌های اسلامی که در زمینه تولید عبا و چادر با سابقه هستند رقابت کند و حتی پیشتاز باشد.

وی همچنین در رابطه با گرانی پوشاک گفت: یکی از مشکلاتی که در کشور درخصوص تولید پوشاک به ویژه محصولات حجاب وجود دارد، تولید اندکِ پارچه است؛ این مساله باعث شده که قیمت تمام‌شده پوشاک در کشور بالا باشد. 

بامداد در ادامه با اشاره به گرانی چادر افزود: قیمت یک قواره چادر با کیفیت متوسط ۷۰۰ الی ۸۰۰ هزار تومان است و اگر خانواده‌ای دارای ۲ دختر باشد به‌همراه مادر خانواده سالانه به‌طور متوسط نیازمند ۶ چادر هستند و این مساله هزینه بسیار بالایی برای خانواده‌ها به همراه دارد. 

این کارآفرین تاکید کرد: محصولات حجاب به‌ویژه چادر باید مشمول ارز دولتی شوند، چرا که چادر یک کالای فرهنگی است. همچنین برای کاهش هزینه خانوار‌ها این کالا باید ارزان به مردم عرضه شود. 

بامداد اظهار کرد: در کشور ۲ کارخانه تولید چادر وجود دارد که قیمت محصولات این کارخانه‌ها با محصولات وارداتی برابر است، اما از نظر کیفیت، متقاضیان تمایل به خرید چادر‌های خارجی دارند. 

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *