احکام بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۱ صادر می‌شود

۲۴ تير ۱۴۰۲ - ۱۸:۵۸:۳۲
کد خبر: ۴۷۲۳۶۹۱
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
احکام بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۱ صادر می‌شود
وزیر آموزش و پرورش از صدور احکام بازنشستگان فرهنگی سال ۱۴۰۱ با اعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده خبر داد.

خبرگزاری‌میزان - رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش در آیین تکریم سرافرازان تعلیم و تربیت، گفت: دستور داده‌ام امسال کسی را بازنشسته نکنند مگر اینکه خودش بخواهد بازنشسته شود و این کار ۲ دلیل دارد؛ اول اینکه به وجود و ظرفیت بازنشستگان نیاز داشتیم و دوم اینکه روال برعکس شود و آن‌ها بگویند می‌رویم و ما بگوییم نروید.

وی افزود: بندی در قانون برنامه هفتم توسعه لحاظ شد که اگر فردی به سن بازنشستگی رسید، دولت موظف است پاداش وی را همان لحظه پرداخت کند، اما می‌تواند ۵ سال هم بماند و در آموزش و پرورش خدمت کند.

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: این اقدام در آموزش و پرورش، ایده خوبی است، چون سن بازنشستگی در آموزش و پرورش نزدیک به ۵۰ سالگی است.

صحرایی با بیان اینکه متاسفانه معلمان در سن اوج کاری خود بازنشسته می‌شوند، اظهار کرد: امسال با کمک قانون مدیریت خدمات کشوری به استان‌ها این اختیار داده شده است که اگر به معلمی نیاز دارند او را حفظ کنند.

به گفته وی، اتفاق دیگر هم که قانون آن به شورای عالی آموزش و پرورش ارسال شده، این است که همکاران فرهنگی بازنشسته بتوانند به موسسات آموزشی بروند و قانونی ایجاد شود که خود بتوانند موسسه آموزشی داشته باشند.

وزیر آموزش و پرورش در بخشی دیگر با بیان اینکه صدور احکام بازنشستگان ۱۴۰۱ با اعمال پاداش و رتبه‌بندی تا چند هفته آینده به اتمام می‌رسد، گفت: این کار به حدود هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز داشت که تامین شد.

انتهای پیام/


برچسب ها: آموزش و پرورش

ناشناس
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۴ - ۱۴۰۲/۰۹/۰۳
0
0
کی ایشالا؟
یک سال هم‌که گذشت
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *