پرهیزگاری: ورزشکاران و مربیان رزمی نیاز به حمایت دارند

15:27 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۶۶۷
دسته بندی: ورزشی ، رزمی
پرهیزگاری: ورزشکاران و مربیان رزمی نیاز به حمایت دارند
پیشکسوت نام‌آشنای ورزش‌های رزمی ایران، گفت: ورزشکاران و مربیان رزمی نیاز به حمایت دارند تا در آنان انگیزه‌سازی شده و بتوانند بدون دغدغه مسیر حرفه‌ای را طی کنند.

خبرگزاری میزان - حسین پرهیزگاری که در رشته‌های کاراته (کیوکوشین)، تکواندو و کونگ‌فو توآ سابقه فعالیت دارد در خصوص شرایط ورزش‌های رزمی، بیان کرد: کرونا ضربه سختی به پیکره ورزش در سراسر جهان وارد کرد. اکنون باید فضایی فراهم شود تا نوجوانان و جوانان به باشگاه‌ها و فضای سالم ورزشی برگردند و در این زمینه نقش مربیان بسیار مهم است.

وی افزود: همچنین حمایت مسئولان از مربیان لازم است تا انگیزه‌سازی شود. برگزاری المپیاد‌ها و جشنواره‌ها در نقاط مختلف کشور دارای اهمیت زیادی خواهد بود چراکه رزمی‌کاران سراسر ایران را دربر می‌گیرد و همچنین راهی برای استعدادیابی است. باید فضایی فراهم شود تا قهرمانان به رقابت بپردازند و انگیزه داشته باشند. ورزشکاران و مربیانی که به صورت حرفه‌ای کار می‌کنند، شغل دیگری ندارند، پس بهتر است تا مربیگری، یک شغل محسوب شده و مزایای آن را داشته باشد.

پرهیزگاری گفت: مگر در هر رشته ما چند مربی تیم ملی لازم داریم؟ پس تکلیف سایر مربیان چه می‌شود؟ آن‌ها مجیور هستند با برگزاری کلاس‌های مختلف به دنبال درآمد باشند که آورده زیادی هم برایشان نخواهد داشت. باور کنید مربیان و قهرمانان نیاز به حمایت دارند.

رئیس فدراسیون IFFS، ادامه داد: ورزش رزمی با تواضع و احترام شروع می‌شود و آنگونه که مردم فکر می‌کنند، آسیب دیدگی و خطر در آن وجود ندارد. بنظرم باید مردم به خوبی با ورزش‌های رزمی آشنا شوند. وقتی این رشته‌ها برای ورزش کشورمان در رویداد‌های مختلف قاره‌ای و جهانی افتخارآفرینی می‌کنند، پس نیاز به حمایت نیز دارند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *