سرلشکر باقری: همگرایی ایران و پاکستان تأثیرات مهمی در امنیت منطقه و جهان اسلام دارد

13:34 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۶۴۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سرلشکر باقری: همگرایی ایران و پاکستان تأثیرات مهمی در امنیت منطقه و جهان اسلام دارد
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با تأکید بر اهمیت توسعه روابط ایران و پاکستان گفت: همگرایی دو کشور تأثیرات مهمی در امنیت منطقه و جهان اسلام دارد.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سرلشکر پاسدار «محمد باقری» رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در دیدار ژنرال «سید عاصم منیر» فرمانده ارتش پاکستان که صبح امروز (شنبه) در ستاد کل نیرو‌های مسلح صورت گرفت، اظهار داشت: امیدوارم این سفر ثمرات ارزشمندی در پی داشته و زمینه‌ساز تصمیمات تأثیرگذاری شود.

سرلشکر باقری ادامه داد: انتصاب حضرتعالی در سمت فرمانده ارتش پاکستان را خدمتتان تبریک عرض می‌کنم و امیدوارم روند ارتقای سطح روابط دو کشور همچون گذشته توسعه یابد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: سابقه حضرتعالی در نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی پاکستان، بسیار مثبت و مطلوب است و مطمئن هستیم با رویکرد برادرانه‌ای که بین دو کشور وجود دارد، سطح تعاملات دو کشور در دوره مسئولیت جنابعالی نیز ارتقاء چشمگیری یابد.

وی گفت: جمهوری اسلامی پاکستان و جمهوری اسلامی ایران دو کشور بسیار مهم جهان اسلام و منطقه غرب آسیا هستند و روابط دیرینه و دوستانه‌ای دارند؛ همچنین این دو کشور دارای اشتراکات فراوان دینی، فرهنگی و اجتماعی هستند که می‌تواند بسترساز تحکیم روابط دو کشور باشد.

سردار باقری با اشاره به تهدیدات دنیای استکبار علیه دو کشور، عنوان کرد: بدون تردید تهدیدات مشترکی دو کشور را تحت تأثیر قرار داده است و قطعاً نزدیکی و همگرایی هرچه بیشتر دو ملت تأثیرات مهمی در امنیت منطقه و جهان اسلام خواهد داشت.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همچنین با اشاره به اقدام شنیع هتک حرمت به قرآن در سوئد خاطرنشان کرد: امروز جهان اسلام با مشکلات و تهدیدات متعددی از سوی استکبار جهانی مواجه است؛ حوادث سوریه، عراق، یمن و... نشان می‌دهد که دشمن با ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی، امنیت منطقه را تحت‌الشعاع قرار داده است؛ متقابلاً ما نیز می‌بایست با کمک یکدیگر امنیت پایدار را برای دو ملت ایجاد کنیم.

وی با بیان اینکه آمریکای امروز از ۱۰ سال گذشته ضعیف‌تر شده است، افزود: فرایند‌های جهانی بیانگر رو به افول بودن قدرت آمریکا و جهان غرب است و قطب قدرت جهانی به سمت آسیا و شرق در حال حرکت است و قطعاً آینده جهان نسبت به قبل متفاوت خواهد شد.

سرلشکر باقری در ادامه، اقدامات دنیای استکبار را اقداماتی از سر ضعف و استیصال و در راستای عدم تحقق جهان آینده عنوان کرد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح با اشاره به ضرورت تأمین امنیت منطقه توسط کشور‌های منطقه، به طرح موضوعات دو جانبه دفاعی، نظامی و امنیتی پرداخت و در ادامه بر تبدیل مرز‌های مشترک دو کشور به مرز‌های اقتصادی به عنوان اولویت اول دو کشور تأکید کرد.

وی اشغال افغانستان توسط آمریکا و سپس خروج غیرمسئولانه از این کشور را دغدغه مشترک دو کشور دانست و پیامد‌های آن را بر امنیت دو کشور تأثیرگذار عنوان کرد.

سردار باقری همچنین تأمین امنیت پایدار را در مناطق مرزی دو کشور و ایجاد سازوکار‌هایی جهت توسعه همکاری در این زمینه را مورد تأکید قرار داد.

رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح در پایان فاجعه سیل پاکستان را که منجر به کشته و مجروح شدن تعدادی از مردم این کشور شد، به فرمانده ارتش پاکستان تسلیت گفت.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *