کشتی فرنگی جوانان آسیا| صعود چوبانی و هدایتی به فینال/ ۳ ورزشکار راهی رده‌بندی شدند

13:01 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۶۲۹
کشتی فرنگی جوانان آسیا| صعود چوبانی و هدایتی به فینال/ ۳ ورزشکار راهی رده‌بندی شدند
رقابت‌های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا از ظهر امروز و به مدت ۲ روز در شهر امان کشور اردن برگزار می‌شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدراسیون کشتی، در پایان مسابقات مقدمایت پنج وزن نخست که از صبح امروز (شنبه) برگزار شد، ابوالفضل چوبانی در وزن ۸۷ کیلوگرم و فردین هدایتی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند.

علی احمدی وفا در وزن ۵۵ کیلوگرم، رضا قیطاسی در وزن ۶۳ کیلوگرم و علیرضا عبدولی در وزن ۷۷ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

*نتایج کشتی گیران کشورمان به شرح زیر است:

در وزن ۵۵ کیلوگرم علی احمدی وفا در در دور اول با نتیجه ۶ بر صفر شو هیراتا از ژاپن را مغلوب کرد. وی در دور بعد با نتیجه ۹ بر صفرا آنل مور از هند را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. احمدی وفا در این مرحله با نتیجه ۴ بر ۱ و ضربه فنی مقابل آیبک آیتبکوف از قزاقستان مغلوب شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این دیدار با عبدوالی رحمتبایف از ترکمنستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۶۳ کیلوگرم رضا قیطاسی در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر شویا ایواتا از ژاپن را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب حسین دین اولیمبایف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. قیطاسی در این دیدار با حسن ناقوج از اردن مصاف می‌دهد.

در وزن ۷۷ کیلوگرم علیرضا عبدولی در دور نخست با نتیجه ۹ بر صفر کیریل شیما بوکورو از ژاپن را شکست داد. وی در دور بعد با نتیجه ۷ بر ۴ از سد پونیا از هند گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. عبدولی در این مرحله با نتیجه ۲ بر ۱ و ضربه فنی مغلوب عظیم جان صوت علی اف از ازبکستان شد و به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار با دیاس کالتای از قزاقستان کشتی می‌گیرد.
در وزن ۸۷ کیلوگرم ابوالفضل چوبانی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم به با نتیجه ۱۰ بر ۱ یونگ دائه چا از کره جنوبی را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر ۱ از سد ژنیش ژومابیکوف از قرقیزستان گذشت و به دیدار فینال راه یافت. چوبانی در دیدار پایانی به مصاف نوراسیل امانلی از قزاقستان می‌رود.

در وزن ۱۳۰ کیلوگرم فردین هدایتی در دور اول بت منیچخ ۹ بر صفر المتاصم کاساسباح از اردن را مغلوب کرد و در دور بعد نیز با نتیجه ۹ بر صفر مقابل اسماعیل گاسانوف از قرقیزستان به پیروزی دست یافت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۸ بر صفر پاروش از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. هدایتی در این دیدار با ونهائو جیانگ از چین مبارزه می‌کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *