نماینده مجلس:

موضوعات حقوقی نباید سیاسی شود/ همه باید به استقلال قوه قضاییه احترام بگذارند

11:39 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۹۳
دسته بندی: فضای مجازی ، عمومی
موضوعات حقوقی نباید سیاسی شود/ همه باید به استقلال قوه قضاییه احترام بگذارند
نماینده مردم اصفهان در مجلس در رابطه با ابطال حکم رئیس سازمان اداری استخدامی کشور توسط دیوان عدالت اداری گفت: فارغ از محتوای حکم و بدور از هرگونه قضاوت یا جانب‌داری همه باید کمک کنند دستگاه قضایی در بالاترین سطح استقلال، احقاق حق را بر عهده بگیرد.

خبرگزاری میزان - به گزارش خبرگزاری دانشجو، نماینده مردم اصفهان در مجلس گفت: در جریاناتی از این دست که افکار عمومی و نخبگانی با آن درگیر می‌شوند و فراتر از یک قوه بلکه مجموعه کشوری در ارتباط با آن اظهارنظر می‌کنند همگان باید حرمت دستگاه قضایی و جانب استقلال این قوه را مورد لحاظ قرار بدهند.

مقتدایی گفت: در این مورد خاص معتقدم رئیس سازمان اداری استخدامی نیز باید اعتراض خود را با حرمت نهادن به احکام قضایی از مجاری قانونی و به رسمیت شناخته شده حقوقی پیگیری و اعلام موضع کند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه نباید شجاعت و اقتدار قوه قضاییه و استحکام احکام آن از جانب هر کسی مورد بی‌مهری قرار بگیرد گفت: قوه قضاییه باید نسبت به صدور احکامی که اتقان آن مسلم است اقدام کرده و از مواردی که می‌تواند به شان جایگاه قوه آسیب برساند دوری کند.

وی با بیان اینکه موضوع پیش آمده درباره ابطال حکم رئیس سازمان اداری استخدامی کشور باید به سرعت حل و فصل شود در پایان اظهار کرد: هم دولت و هم قوه قضاییه باید بدانند که ۲ قوه مجزا و در عین حال مرتبط با یکدیگر هستند و ما هم برای هر دو قوه حرمت قائل هستیم. موضوعات حقوقی نباید سیاسی شود و شخص رئیس جمهور باید در این خصوص اهتمام لازم را داشته باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *