سردار نقدی: هزاران شبکه در فضای مجازی علیه افکار و فطرت ایرانی و اسلامی برنامه پخش می‌کنند

10:54 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۷۱
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
سردار نقدی: هزاران شبکه در فضای مجازی علیه افکار و فطرت ایرانی و اسلامی برنامه پخش می‌کنند
معاون هماهنگ‌کننده سپاه گفت: درخصوص موضوع حجاب، چند برابر آنچه که از فراجا و قوه قضائیه انتظار می‌رود، باید از آموزش و پرورش، آموزش عالی و رسانه‌ها این موضوع را بازخواست کرد تا پاسخگو باشند که چرا اهمیت حجاب را برای جامعه تبیین نکردند.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «محمدرضا نقدی» معاون هماهنگ‌کننده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز (شنبه) در آیین اختتامیه هفتمین جشنواره گوهر فاطمی نیرو‌های مسلح که در مجتمع فرهنگی ورزشی ۵ آذر برگزار شد، با بیان اینکه شهدا همه هستی خود را فدا کردند تا حق و دین خدا پایدار بماند، اظهار داشت: مشکل بی‌توجهی برخی‌ها به حجاب مسئله‌ای است که رفع آن را بخش‌های زیادی از مردم خواستار هستند؛ چون این مطالبه عمومی ملت محسوب می‌شود؛ لذا شاید به همین دلیل توجه‌ها بیشتر به سمت مطالبه‌گری از فراجا و قوه قضائیه است، اما حل این مشکل بیشتر بر عهده دستگاه‌ها و جریان‌های فرهنگی است؛ یعنی چند برابر آنچه که از فراجا و قوه قضائیه انتظار می‌رود، باید از آموزش و پرورش، آموزش عالی و رسانه‌ها این موضوع را بازخواست کرد تا پاسخگو باشند که چرا اهمیت حجاب را برای جامعه تبیین نکردند.

سردار نقدی با بیان اینکه «حیا» مسئله‌ای فطری است که در سرشت همه انسان‌ها وجود دارد، افزود: این روز‌ها بیش از ۳۰۰ رسانه به علاوه هزاران شبکه در فضای مجازی علیه افکار و فطرت ایرانی و اسلامی ما برنامه‌های زیادی پخش می‌کنند؛ البته اگرچه فطرت انسان حیا و پاکی را می‌خواهد، ولی وقتی دست دشمن را باز گذاشتیم تا به عمق خانوده‌ها نفوذ کند، باید برای مقابله با آن‌ها تلاش دو چندان داشته باشیم.

وی ادامه داد: باز گذاشتن دست دشمن اقدام غلطی است و کسانی که این کار را کردند، گناهشان از صدام بیشتر است؛ زیرا ضربه ای‌که ولنگاری فضای مجازی به ملت زد، آثار آن بیشتر از ضربات صدام در جنگ تحمیلی است؛ به همین دلیل جهنم سوزان در انتظار مدیرانی است که دست دشمن را در فضای مجازی باز گذاشتند؛ حال این به هر بهانه‌ای از جمله رای آوردن صورت گرفته باشد، آن‌ها ضربه را به جامعه وارد کردند.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه عنوان کرد: جامعه ما پاک‌نهاد است و نشان داد که در زیر بزرگترین هجمه روانی و آن عملیات بزرگ روانی که سال گذشته ائتلاف غرب و کشور‌های مرتجع با پول‌های بسیار زیاد و نیز برنامه‌ریزی‌های قوی و طولانی انجام دادند، اقبال چندانی به آن‌ها ندارد و فقط تعداد اندکی دچار انحراف شدند که همان مقدار هم قابل قبول نیست.

سردار نقدی تأکید کرد: در مرتبه اول برای مقابله با این هجمه دشمن باید دست دشمن در فضای رسانه جمهوری اسلامی بسته شود؛ چطور در کشور‌های دیگر این امر صورت گرفته و توانستند؟ پس اینجا هم شدنی است؛ از این رو، بهانه‌ها قابل قبول نیست؛ چون کوتاهی محسوب می‌شود؛ به عبارت دیگر این یا همراهی با دشمن است و یا دل سپردن به اینکه خود را خوب و آزادمنش نشان دهیم و دنبال رای جمع کردن باشیم.

وی ادامه داد: ابتدار باید مسیر فعالیت جریان فاسد فرهنگی سد شود و بعد هم اولین جریانی که باید برای اصلاح آن کار کند، جریان فرهنگی است؛ البته وقتی می‌خواهیم درباره عفت و حجاب و پاکدامنی صحبت کنیم، باید توجه کنیم که فقط حرف ایجابی و سلبی زدن در مورد قربانیان گرفتار در دام بی‌حجابی کافی نیست؛ زیرا باید علیه ریشه‌های این حرکت هم حرف زد، هم موضع گرفت و هم مطالبه کرد.

معاون هماهنگ‌کننده سپاه اظهار داشت: پایان یافتن ولنگاری در فضای مجازی و رسانه‌ای کشور از مطالبات اصلی است که برای استقرار همه خوبی‌ها و فضایل از جمله حجاب باید چنین مطالبه‌ای داشته باشیم.

سردار نقدی خاطرنشان کرد: اگر می‌خواهیم فریبکاری، دزدی، رشوه، اختلاس، فساد‌های مالی، اداری و بی حجابی و... پایان یابد، باید جریانی را که در این مسائل می‌دمد و جامعه را به آن سمت سوق می‌دهد، ببندیم و این باید جزو مطالبات ما باشد؛ چون مسئله فقط حجاب نیست؛ یعنی در عرصه برخورد با مفسدینی که موجب تزلزل ایمان مردم می‌شوند و کسانی که در لباس نیکان کار‌های زشت انجام می‌دهند، باید اقدامات قاطع با این افراد صورت گیرد؛ به‌عنوان مثال اگر امثال «طبری» در وسط بازار تهران شلاق بخورند، خیلی از ایمان‌ها متزلزل نمی‌شود؛ پس این موارد نیز باید جزو مطالبات ما باشد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *