۱۵ هزار هکتار زمین در شهر‌های جدید برای تولید مسکن تامین شد

10:53 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۷۰
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
۱۵ هزار هکتار زمین در شهر‌های جدید برای تولید مسکن تامین شد
مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید از تامین ۱۵ هزار هکتار زمین در شهر‌های جدید برای تولید مسکن خبر داد و گفت: در تلاش هستیم تا در ۶ شهر اصلی هشتگرد، پرند، صدرا، بهارستان، سهند، گلبهار اراضی موردنیاز با توجه به نیاز متقاضیان برای مسکن تامین شود.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، علیرضا جعفری معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید، در خصوص عملکرد آن شرکت در اجرای طرح نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید با تاکید بر اینکه طرح نهضت ملی مسکن متقاضی‌محور و وابسته به ثبت‌نام و آورده متقاضیان است، گفت: بر اساس درخواست متقاضیان و میزان آورده آنها، پروژه‌های نهضت ملی مسکن در شهر‌های جدید تعریف و آغاز می‌شود. 

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: در حال حاضر برای ۲۰۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی در شهر‌های جدید تعریف پروژه شده و این ۲۰۰ هزار واحد در دستورکار و اقدام است. همچنین شرکت عمران شهر‌های جدید با توجه به آورده متقاضیان باید برای ۳۰ هزار متقاضی جدید که معادل ۳۰ هزار واحد مسکونی نهضت ملی است تعریف پروژه را انجام بدهد.

مدیرعامل شرکت عمران شهر‌های جدید با توضیح اینکه ۳۰ هزار واحد جدید در مناطقی از شهر‌های جدید اعلام نیاز شده که کسری زمین وجود دارد و شامل شهر‌های اصلی است، افزود: با هماهنگی انجام شده و با بهره‌مندی از ظرفیت‌هایی که در موضوع شناسایی زمین و اخذ مصوبات شورای عالی شهرسازی و معماری، الحاقات و تغییر کاربری و ایجاد شهرک‌های جدید داریم تلاش خواهد شد تا پایان سال کسری زمین در شهر‌های اصلی تعیین تکلیف می‌شود.

جعفری ادامه داد: در تلاش هستیم تا در ۶ شهر اصلی هشتگرد، پرند، صدرا، بهارستان، سهند، گلبهار اراضی موردنیاز با توجه به نیاز متقاضیان برای مسکن تامین شود.

وی گفت: با توجه به آنکه سیاست واگذاری زمین به افراد برای احداث یک طبقه حیاط دار تدریجی و معیشت محور در دستور کار قرار دارد، در بسیاری از شهر‌هایی که زمین موجود است این فرصت وجود دارد تا بتوانیم تحویل زمین خانه‌های یک طبقه حیاط‌دار را در برنامه قرار بدهیم.

معاون وزیر راه و شهرسازی در بیان شناسایی و تخصیص زمین و میزان آن برای تولید مسکن و اجرای قانون جهش تولید، اعلام کرد: در ۲۷ نقطه نوار ساحلی بالغ بر ۱۰ هزار هکتار از اراضی بالقوه شناسایی شده که به زودی بالفعل خواهند شد. همچنین در مجموع برای اجرای طرح نهضت ملی مسکن ۲۰ هزار هکتار در حوزه شهر‌های جدید نیاز است که هم اینک بالغ بر ۱۵ هزار هکتار تعیین تکلیف و تامین شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *