مقابله با تغییر کاربری ۷۶ هکتار در فردیس و ساوجبلاغ

8:27 - 24 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۵۱۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
مقابله با تغییر کاربری ۷۶ هکتار در فردیس و ساوجبلاغ
رئیس کل دادگستری استان البرز از مقابله با تغییر کاربری اراضی زراعی در حوزه‌های قضایی ساوجبلاغ و فردیس به وسعت ۷۶ هکتار و به ارزش بیش از سه هزار میلیارد تومان خبر داد.

خبرگزاری میزان - حسین فاضلی هریکندی، جلوگیری و مقابله به موقع با هرگونه تغییر کاربری غیرمجاز را یکی از اولویت‌های مهم دادگستری کل استان البرز برشمرد و بیان کرد: در این راستا در دو حوزه قضایی ساوجبلاغ و فردیس، از اقدام برای تغییر کاربری ۷۶ هکتار با اجرای تبصره ۲ ماده ۱۰ قانون حفظ کاربری اراضی زراعی و باغ‌ها پیشگیری به عمل آمد.

وی ارزش اراضی مورد اعمال قانون گرفته را بیش از سه هزار و ۹۰ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: در این عملیات‌ها موارد متعددی از ساخت ویلا و بنا، دیوارکشی، قطعه بندی، محوطه سازی که همگی در مراحل اولیه تغییرکاربری بودند قلع و قمع شد.

رئیس کل دادگستری استان البرز با بیان اینکه اراضی آزادسازی شده در ساوجبلاغ و فردیس را به ترتیب ۷۵ و یک هکتار، اظهار کرد: در فردیس اقدامات مقابله‌ای در «روستای زیبادشت» انجام شد که با ورود به موقع تعداد ۲۰ مورد از قطعات دارای تغییر غیرمجاز کاربری از قبیل دیوارکشی غیرمجاز ۲۰ مورد، ۲ مورد بنای غیرمجاز، ۲ مورد آلاچیق، ۲ مورد استخر، ۱۰ مورد محوطه سازی و ۸ مورد دپوی مصالح جمعا به مساحت یک هکتار اعمال قانون شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *