کشتی آزاد نونهالان آسیا| ایران با یک طلا، ۴ نقره و ۴ برنز نایب قهرمان شد

20:03 - 23 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۴۹۲
کشتی آزاد نونهالان آسیا| ایران با یک طلا، ۴ نقره و ۴ برنز نایب قهرمان شد
تیم ملی ایران به عنوان نایب قهرمانی رقابت‌های کشتی آزاد نونهالان آسیا بسنده کرد.

خبرگزاری میزان - رقابت‌های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی آسیا امروز جمعه ۲۳ تیرماه در شهر امان اردن برگزار شد که در پایان تیم ایران با کسب یک مدال طلا، ۴ مدال نقره و ۴ مدال برنز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت.

در پایان این مسابقات، امیرمحمد زرین کام در وزن ۵۷ کیلوگرم به مدال طلا، امیر عباس رمضانی در وزن ۴۱ کیلوگرم، سام ارشد در وزن ۴۴ کیلوگرم، آریو برزن محمدی در وزن ۶۲ کیلوگرم و آرشام وهابیان در وزن ۶۸ کیلوگرم به مدال و متین خندان در وزن ۳۸ کیلوگرم، آرین مهر علیزاده در وزن ۵۲ کیلوگرم، علی طاهر لو در وزن ۷۵ کیلوگرم و کاویان تواهی در وزن ۸۵ کیلوگرم به مدال برنز دست یافت و با کسب ۱۷۱ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی دست یافت.

تیم هند در این مسابقات با ۳ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۲ مدال برنز و ۱۷۳ امتیاز قهرمان شد و تیم ژاپن نیز با کسب ۲ مدال طلا، ۱ مدال نقره و ۳ مدال برنز و کسب ۱۴۵ امتیاز در جایگاه سوم ایستاد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۳۸ کیلوگرم متین خندان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم یرنازار بگیدار از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل هاروتو، اما از ژاپن شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این مرحله با برتری ۷ بر ۶ در مقابل هیمانه از هند صاحب مدال برنز شد.

در وزن ۴۱ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای برگزار شد، امیر عباس رمضانی در مبارزه نخست با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب نیشیمورا از ژاپن شد وی در کشتی دوم با نتیجه ۶ بر صفر از سد حمزه سامر از اردن گذشت. در کشتی سوم نیز با نتیجه ۶ بر ۶ دامیر کالی از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رمضانی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۵ مقابل مان نامان از هند به پیروزی رسید و فینالیست شد، وی در دیدار نهایی با نتیجه ۴ بر ۱ مغلوب سادیر کایپبکوف شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۴۴ کیلوگرم سام ارشد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فنگ هوانگ از تایوان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. ارشد در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل ژاکشیلیک ارنیزبکوویچ از قرقیزستان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل سایات عبدوعلی از قزاقستان با نتیجه ۸ بر ۵ شکست خورد و صاحب مدال نقره شد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علی اکبر حسینی پس از استراحت در دور نخست، در دوم دوم با نتیجه ۱۱ بر ۵ مغلوب یرالی از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی وی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۲ کیلوگرم آرین مهر علیزاده در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۲ از تایگا هیبارینو از ژاپن شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به شانس مجدد راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر نادم حالم از تایوان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد، مهر علیزاده در این مرحله عصمبک از قرقیزستان را با نتیجه ۱۰ بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

در وزن ۵۷ کیلوگرم امیرمحمد زرین کام پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل هیروتو هاناهارا از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۵ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله با پیروزی ۷ بر ۲ مقابل علیموف از ازبکستان به دیدار پایانی راه یافت. زرین کام در این مبارزه آنوراگ از هند را با نتیجه ۶ بر ۲ از پیش رو برداشت و طلایی شد.

در وزن ۶۲ کیلوگرم آریو برزن محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم ریو هی ماروتا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر ۴ شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد وی در این مرحله مقابل نارانتولگا از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد. محمدی در این دیدار با نتیجه ۸ بر ۶ مغلوب سیتندر از هند شد و به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۸ کیلوگرم آرشام وهابیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر جعفر جلیلوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در این مرحله بکزود آبدور اخمانوف از قرقیزستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وهابیان در این دیدار با نتیجه ۹ بر ۴ مغلوب ساجای ناگناته از هند شد و به مدال نقره دست یافت.

در وزن ۷۵ کیلوگرم علی طاهرلو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ۳ بر ۳ مغلوب داهیای از هند شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال راهی شانس مجدد شد طاهرلو در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر نورخان ژومابک از قزاقستان را شکست داد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این مرحله آسانوو از قرقیزستان را با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد و به مدال برنز دست پیدا کرد.

در وزن ۸۵ کیلوگرم کاویان تواهی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر نورییوکی آسانو از ژاپن را از پیش رو برداشت وی در مرحله اسلام روسنالوف قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت تواهی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب نیخیل از هند شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این مرحله به احمد عادل از عراق را با نتیجه ۱۲ بر ۲ مغلوب کرد و صاحب گردن آویز برنز شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *