کشتی نونهالان آسیا| صعود ۵ آزادکار ایرانی به فینال/ ۴ ورزشکار راهی رده‌بندی شدند

14:41 - 23 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۴۶۳
کشتی نونهالان آسیا| صعود ۵ آزادکار ایرانی به فینال/ ۴ ورزشکار راهی رده‌بندی شدند
۵ آزادکار ایرانی موفق به راهیابی به دیدار فینال رقابت‌های کشتی نونهالان آسیا در اردن شدند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدارسیون کشتی، رقابت‌های کشتی آزاد نونهالان قهرمانی آسیا از صبح امروز(جمعه) در شهر امان اردن در حال برگزاری است که در پایان رقابت‌های مقدماتی ۵ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و ۴ نماینده کشورمان نیز در دیدار رده بندی حضور دارند.

در پایان مسابقات مقدماتی، امیر عباس رمضانی در وزن ۴۱ کیلوگرم، سام ارشد در وزن ۴۴ کیلوگرم، امیرمحمد زرین کام در وزن ۵۷ کیلوگرم، آریو برزن محمدی در وزن ۶۲ کیلوگرم و آرشام وهابیان در وزن ۶۸ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند؛ و متین خندان در وزن ۳۸ کیلوگرم، آرین مهر علیزاده در وزن ۵۲ کیلوگرم، علی طاهر لو در وزن ۷۵ کیلوگرم و کاویان تواهی در وزن ۸۵ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۳۸ کیلوگرم متین خندان پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم یرنازار بگیدار از قزاقستان را با نتیجه ۴ بر صفر از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۴ مقابل هاروتو، اما از ژاپن شکست خورد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی در این مرحله باید در مقابل هیمانه از هند مبارزه کند.

در وزن ۴۱ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای برگزار شد، امیر عباس رمضانی در مبارزه نخست با نتیجه ۵ بر ۱ مغلوب نیشیمورا از ژاپن شد وی در کشتی دوم با نتیجه ۶ بر صفر از سد حمزه سامر از اردن گذشت. در کشتی سوم نیز با نتیجه ۶ بر ۶ دامیر کالی از قرقیزستان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. رمضانی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۵ مان نامان از هند را شکست داد و فینالیست شد.

در وزن ۴۴ کیلوگرم سام ارشد پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۱۰ بر صفر فنگ هوانگ از تایوان را شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد. ارشد در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۲ مقابل ژاکشیلیک ارنیزبکوویچ از قرقیزستان به پیروزی رسید و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار مقابل سایات عبدوعلی از قزاقستان مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۴۸ کیلوگرم علی اکبر حسینی پس از استراحت در دور نخست، در دوم دوم با نتیجه ۱۱ بر ۵ مغلوب یرالی از قزاقستان شد و با توجه به شکست حریفش در مرحله نیمه نهایی وی از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در وزن ۵۲ کیلوگرم آرین مهر علیزاده در دور نخست با نتیجه ۷ بر ۲ از تایگا هیبارینو از ژاپن شکست خورد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به شانسی مجدد راه یافت. وی در این مرحله نادم حالم از تایوان را از پیش رو برداشت و به دیدار رده‌بندی راه پیدا کرد، مهر علیزاده در این مرحله به مصاف عصمبک از قرقیزستان می‌رود.

در وزن ۵۷ کیلوگرم امیرمحمد زرین کام پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل هیروتو هاناهارا از ژاپن با نتیجه ۷ بر ۵ به پیروزی رسید و به مرحله نیمه نهایی راه پیدا کرد. وی در این مرحله با پیروزی ۷ بر ۲ مقابل علیموف از ازبکستان به دیدار پایانی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف انوراگ از هند می‌رود.

در وزن ۶۲ کیلوگرم آریو برزن محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم ریو هی ماروتا از ژاپن را با نتیجه ۸ بر ۴ شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد وی در این مرحله مقابل نارانتولگا از مغولستان با نتیجه ۱۰ بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد. محمدی در این دیدار به مصاف سیتندر از هند می‌رود.

در وزن ۶۸ کیلوگرم آرشام وهابیان پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۶ بر صفر جعفر جلیلوف از ازبکستان را از پیش رو برداشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت وی در مرحله بکزود آبدور اخمانوف از قرقیزستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وهابیان در این دیدار به مصاف ساجای ناگناته از هند خواهد رفت.

در وزن ۷۵ کیلوگرم علی طاهر لو پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم ۳ _۳ مغلوب داهیای از هند شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال راهی شانس مجدد شد طاهرلو در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر نورخان ژومابک از قزاقستان را شکست داد و به دیدار رده‌بندی رفت. وی برای کسب مدال برنز به مصاف آسانوو از قرقیزستان خواهد رفت.

در وزن ۸۵ کیلوگرم کاویان تواهی در دور اول با نتیجه ۸ بر صفر نورییوکی آسانو از ژاپن را از پیش رو برداشت وی در مرحله اسلام روسنالوف قرقیزستان را با نتیجه ۱۱ بر صفر شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت تواهی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۴ مغلوب نیخیل از هند شد و راهی دیدار رده بندی شد. وی در این مرحله به مصاف احمد عادل از عراق می‌رود.

رقابت‌های رده بندی و فینال این مسابقات، عصر امروز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *