رئیس کل دادگستری بوشهر: اسم وکیل به معنای اعتماد و تکیه دادن است

10:42 - 23 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۴۲۷
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
رئیس کل دادگستری بوشهر: اسم وکیل به معنای اعتماد و تکیه دادن است
رئیس کل دادگستری استان بوشهر گفت: همانظور که می‌دانید اسم وکیل به معنای اعتماد و تکیه دادن است و مردم نیز به همین منظور به شما اعتماد و تکیه می‌کنند تا مسایل حقوقی و مشکلات آن‌ها را پیگیری کنید و کمک کنید 

خبرگزاری میزان- مهدی مهرانگیز  با حضور در آئین تحلیف کارآموزان وکالت کانون وکلای دادگستری بوشهر ضمن اشاره به اهمیت منصب وکالت گفت: همانظور که می‌دانید اسم وکیل به معنای اعتماد و تکیه دادن است و مردم نیز به همین منظور به شما اعتماد و تکیه می‌کنند تا مسایل حقوقی و مشکلات آن‌ها را پیگیری کنید و کمک کنید.

وی افزود: یک وکیل خوب همواره که به دفاع از حقوق مردم و احقاق حق می‌پردازد موجب خوشایندی خود می‌شود که ارزش معنوی این امور از ارزش مادی آن فراتر است.

مهر انگیز در ادامه به موضوع یاد کردن قسم در آئین تحلیف پرداخت و گفت: در برخی از مشاغل و مناصب قسم وجود دارد که در وکالت هم مثل قضاوت باید قسم یاد کرد و در این جا قسم می‌خورید که مدافع حق و عدالت باشید.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر ضمن تبریک به کار اموزان وکالت گفت: شما امروز می‌خواهید با قسم شرافت خود را به وثیقه بگذارید که مدافع حق و حقیقت باشید که این امر بسیار مهمی است.

مهر انگیز افزود: در منصب وکالت خیلی افراد شریف و فرهیخته و با سواد و عادل حضور دارند و ما از وجود این ظرفیت بهره می‌بریم و از حضور آن‌ها در پرونده‌های حقوقی و کیفری نیز خوشحال می‌شویم و استقبال می‌کنیم.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در خصوص رعایت کردن برخی موارد در این منصب را مهم دانست و گفت:اولین چیزی که که می‌بایست رعایت کرد احترام به قوانین و مقررات و نظامات است، زیرا اینکه شما وکیل هستید و تمام پایه و اساس کار شما قوانین و مقررات است. دومین موضوعی که می‌بایست به آن اهمیت داد عمل به عدالت و احقاق حق است.

مهر انگیز در ادامه گفت: سومین موضوعی که در اینجا اشاره می‌کنم داشتن صحه صدر است و می‌بایست در کار وکالت عجله ایی نداشته و حرف مردم را گوش کنید و به آن‌ها کمک کنید.

وی ضمن اشاره به مواردی دیگر از قبیل داشتن راستی و درستی و صداقت در کار و دفاع کردن از حق و از باطل دفاع نکردن گفت: شاخصه یک وکیل خوب و سواد و اخلاق آن در لایحه خود نشان داده می‌شود که می‌بایست در جهت ارتقا، ضمن به روز رسانی اطلاعات خود و آموزش‌های لازم، گرفتن مشورت از بزرگان را در دستور کارخود قرار دهید.

رئیس کل دادگستری استان بوشهر در پایان به حفظ سلامت در مجموعه دستگاه قضایی اشاره کرد و گفت: در امور خود و دفاع دنبال حاشیه نباشید و در راستای حفظ و ارتقای جایگاه وکالت از یک سری لغزش‌ها، آسیب‌ها و انحرافات جلوگیری کنید و در جهت احقاق حق مردم مورد اعتماد جامعه باشید.

انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *