گردوخاک در شرق، جنوب‌غرب و استان‌های تهران، قم، اصفهان و مرکزی 

9:22 - 23 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۴۱۹
گردوخاک در شرق، جنوب‌غرب و استان‌های تهران، قم، اصفهان و مرکزی 
کارشناس سازمان هواشناسی ضمن اعلام بارش پراکنده در استان‌های ساحلی خزر از گردوخاک و کاهش کیفیت هوا در شرق، جنوب غرب و استان‌های تهران، قم، اصفهان و مرکزی خبر داد.

خبرگزاری میزان - طبق اعلام پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، کبری رفیعی کارشناس سازمان هواشناسی وضعیت جوی کشور را برای امروز و روز‌های آینده تشریح کرد و گفت: طی ۲۴ ساعت آینده بارش پراکنده برای استان‌های ساحلی خزر و بلندی‌های البرز مرکزی و روز شنبه رگبار پراکنده و رعدو برق در بلندی‌های البرز مرکزی و شمال آذربایجان‌های شرقی و غربی و اردبیل پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: یکشنبه و دوشنبه با توجه به نفوذ جریانات خنک شمالی در نوار شمالی کشور، بارش‌ها به شکل رگبار و رعدوبرق آغاز خواهد شد. سه‌شنبه بارش‌ها در سواحل دریای خزر و شمال شرق تداوم دارد.

رفیعی از وزش باد شدید در برخی مناطق کشور خبر داد و افزود: امروز در نیمه شرقی، جنوب غرب و بخش‌هایی از استان‌های قم، مرکزی، اصفهان و تهران در برخی از ساعت‌ها وزش باد شدید است و سبب گردوخاک می‌شود.

به گفته وی، آب‌های دریای خزر، مواج و متلاطم می‌شود. طی پنج روز آینده شرق دریای عمان مواج پیش بینی شده است.

کارشناس سازمان هواشناسی گفت: آسمان تهران امروز صاف است و در ساعت‌های بعدازظهر افزایش وزش باد و گردوخاک دارد. بیشینه دمای پایتخت ۳۸ و کمینه دما ۲۵ درجه ثبت شد.

وی توضیح داد: خنک‌ترین مرکز استان امروز شهرکرد با دمای کمینه ۱۲ درجه و گرم‌ترین مرکز استان دیروز با دمای ۴۹ درجه بالای صفر به ثبت رسید.

 انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *