دبیر: به کسی نگفتم به من رأی بدهد

12:42 - 22 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۳۴۸
دبیر: به کسی نگفتم به من رأی بدهد
رئیس فدراسیون کشتی گفت: تا همین امروز صبح پیگیر کار‌ها بودم، ولی اینطور نبود که خدای ناکرده به یک نفر بگویم به من رای بدهید.

خبرگزاری میزان - علیرضا دبیر پس از مجمع انتخابات فدراسیون کشتی، اظهاراتی داشت که گزیده‌ای از آن را در زیر می‌خوانید:

*هیچ موقع من شب امتحان خیلی درس نمی‌خواندم. در طول فصل، ترم یا هرچه بود درس می‌خواندم و شب امتحان راحت بودم. این جا هم خداراشکر در ۴ سال گذشته از ۵-۴ صبح تا شب سرکار بودیم. در فدراسیون خوابیدیم و دوستان مجمع هم می‌دانند.

*از همه اعضای مجمع ممنون هستم. تا همین امروز صبح پیگیر کار‌ها بودم، ولی اینطور نبود که خدای ناکرده به یک نفر بگویم به من رای بدهید. اصلا از این روحیات ندارم. دوستان محبت کردند و رای دادند. کار سختی در ۴ سال آینده داریم. با شرایط مطلوب کشتی که در ذهن من است خیلی فاصله داریم.

*در کشتی فرنگی نونهالان دیشب قهرمان آسیا شدیم. ۲ تیم نوجوانان ما قهرمان آسیا شده، ۲ نسل خیلی خوب در نوجوانان ما ساخته می‌شود. ۲ تیم خیلی خوب در تاریخ داشتیم. یک تیم ۱۹۶۵ منچستر بوده، تختی، مهدی زاده، صنعتکار، موحد. اسم‌ها هنوز بزرگ هستند. یک تیم ۱۹۹۸ تهران که تیم خیلی بزرگی بود و کمترینش بنده بودم. یک تیم نروژ بود و تا حدودی هم جلو آمد.

*ولی نسل نوجوانان ما که امسال قهرمان آسیا شدند را یادتان باشد. از دو تیم قبلی می‌تواند بزرگ‌تر باشد. حرف‌های من را همین جا نگه دارید. حرف‌هایی که می‌زنم بعداً به درد می‌خورد. واقعا ۱۱ طلای المپیک در ۸۰-۷۰ سال گذشته برای کشتی کم است. باید حتما برای طلای المپیک روی ذهن بچه‌ها کار کنیم. باید تلاش کنند و کار کار کار، در کشور ما هر که کار می‌کند به دادگاه و... می‌برند. یک بار آن‌هایی که کار نمی‌کنند را ببرند و دادگاهی کنند که چرا انجام نداده است.

*در مورد حواشی مجمع؟ مشخص است که شما به کجا منتسب هستید! خواهش می‌کنم حاشیه را شروع نکنید. رای‌ها نشان می‌دهد. ما کشتی گیر‌ها اصطلاحی داریم که می‌گوید طرف وقتی می‌خواهد روی تشک بیاید می‌فهمد چندچند است و چکاره است! این حرف یادتان باشد. به بطن بپردازیم. به حاشیه نرویم. رزومه همه افراد مشخص است.

*آشتی با پولادگر؟ سال گذشته اتفاق افتاد. حرکت وزارت ورزش که بودجه کشتی را صفر کردند اشتباه بود. حرکت من اشتباه‌تر بود. نباید آنطور به هم می‌ریختم. پارسال گفتند ۷۰ میلیارد ندهیم. عملکرد ما ۲۵۰ میلیارد بود. این مبلغ حدود یک چهارم است. می‌دانستم پول کم داریم. آخر سال را می‌دیدم. در جمع آن اتفاق افتاد. خیلی مواقع هست که اتفاقاتی می‌افتند، جلسات محرمانه یا محدود است، شما در همان جمع عذرخواهی می‌کنید. این، چون علنی بود فکر کنم شرع و اخلاق ما حکم می‌کرد در جمع انجام بدهم. واقعا هم ناراحت بودم. درمورد درگیری و بحث‌های دیگر ناراحت نبودم، اما درمورد این یک مورد خیلی دل چرکین و دنبال فرصت بودم. هر بار می‌خواستم چنین کاری کنم. اتفاقی می‌افتاد و نمی‌شد، اما اینجا شاید رای نمی‌آوردم و به این دلیل که آخرین جلسه دوره چهار ساله‌ام بود، می‌خواستم کدورتی نباشد و این دلخوری از بین برود.

*همه دوستان می‌دانند تنها چیزی که برای من اهمیت دارد، کار است. یاد گرفته‌ام در کنار سرمربیان تیم‌های ملی و اعضای هیات‌های استانی تلاش کنم و واقعا خیلی حرف زدن بلد نیستم. البته کار را خوب بلد هستم و برای کار وقت می‌گذارم. مثل دوران قهرمانی‌ام. وقت که بگذاری، خدا برکت می‌دهد. درمورد نتیجه هم مهم این است برای کشورمان کار کنیم.

*به احتمال زیاد تیم اصلی به بازی‌های آسیایی می‌رود که این نظر سرمربیان بود. خیلی روحیات متن طرف بازی‌های آسیایی نیست و تفکر المپیک محور دارم. تمام فکر من المپیک و سپس جهانی است. به نظر من کشتی‌گیر و ورزشکار باید ابتدا طلای المپیک را ببیند.

*انتقاد عباس جدیدی مبنی بر توجه نکردن فدراسیون کشتی به مناطق محروم به ویژه در تهران؟ من مسؤول کشتی تهران نیستم. این موضوع را نیز از خود جدیدی می‌پرسیدید و نمی‌دانم کجا منظورش است. او در شورای شهر بوده و شاید بهتر بداند. 

*دیر اعلام شدن اسامی نامزدها؟ من که مسئول مجمع نبودم. انتخابات دبیرخانه داشته و من هم مثل سایر نامزد‌ها بودم. یادتان نرود دستگاه‌های امنیتی چهارگانه برای اولین بار بود که ظرف چهار روز جواب دادند. اطلاع دارم ۵-۴ روز قبل از انتخابات تاییدیه‌ها به دفتر شهرابی، مدیرکل حراست وزارت ورزش ارسال شده است. اینکه می‌گویند ۱۵ ساعت قبل از برگزاری مجمع آمده دروغ است. تاریخ‌هایش هست. دستگاه‌های امنیتی خیلی صدایش را درنمی‌آورند. واقعا دست‌شان درد نکند. خیلی از دوستان محل‌های مختلفی کار کرده‌اند. وقتی می‌خواهد استعلامی بیاید، سخت است. ان‌شاءالله خدا کمک کند. بیاییم کار کنیم.

پایان پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *