کشتی فرنگی نونهالان آسیا| صعود ۶ نماینده ایران به فینال/ ۴ نفر راهی رده‌بندی شدند

14:31 - 21 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۲۰۱
کشتی فرنگی نونهالان آسیا| صعود ۶ نماینده ایران به فینال/ ۴ نفر راهی رده‌بندی شدند
در آغاز رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا ۶ نماینده ایران راهی دیدار فینال شدند.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی فدارسیون کشتی، رقابت‌های کشتی فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا امروز در شهر امان اردن در حال برگزاری است که در پایان رقابت‌های مقدماتی ۶ نماینده کشورمان به دیدار فینال راه یافتند و ۴ نماینده کشورمان نیز در دیدار رده بندی حضور دارند.

در پایان مسابقات مقدماتی، بنیامین خزلی در وزن ۳۸ کیلوگرم، پویا رجعی در وزن ۴۱ کیلوگرم، محمدحسین رحیم آبادی در وزن ۴۴ کیلوگرم، امیرمحمد فریدونی در وزن ۶۲ کیلوگرم، رضا کریمی در وزن ۷۵ کیلوگرم، سام محمدی در وزن ۸۵ کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند؛ و آرمین قولی گله در وزن ۴۸ کیلوگرم، ابوالفضل محمدی در وزن ۵۲ کیلوگرم، مصطفی حسینوند در وزن ۵۷ کیلوگرم و محمد کاظمی در وزن ۶۸ کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

*نتایج کشتی گیران کشورمان در این مسابقات به شرح زیر است:

در وزن ۳۸ کیلوگرم بنیامین خزلی در دور نخست مقابل حریف سوریه‌ای به پیروزی رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۳ بر صفر عبدالشکور نورگلدیف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. خزلی در این دیدار به مصاف عبدالعزیز مونینوف از قرقیزستان می‌رود.

در وزن ۴۱ کیلوگرم پویا رجعی در دور نخست با نتیجه ۹ بر ۴ رامی اسماعیلی از عراق را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱۰ بر صفر وارون سونکار از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. رجعی در دیدار پایانی با آکتان اسنتوروف از قرقیزستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۴۴ کیلوگرم محمدحسین رحیم آبادی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر ۵ پرانجل کانگرا از هند را شکست داد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۱ بر ۱ مقابل علیخام عبدیرسولوف از قرقیزستان به برتری دست یافت و به دیدار فینال راه یافت. رحیم آبادی در این دیدار به مصاف دمیر اوتایف از تاجیکستان می‌رود.

در وزن ۴۸ کیلوگرم آرمین قولی گله با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب دیاز ماراتوف از قزاقستان شد و با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال به دیدار رده بندی رفت. وی در این دیدار به مصاف بوروبای ماملیانوف از قرقیزستان می‌رود.

در وزن ۵۲ کیلوگرم: ابوالفضل محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر عابد طالح از اردن را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب امیر امیلوف از قرقیزستان شد و به دیدار رده بندی رفت. محمدی در این دیدار با دمیر آکان از قزاقستان مبارزه می‌کند.

در وزن ۵۷ کیلوگرم مصطفی حسینوند پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۳ بر ۱ آکتیلک سادیروف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب ساحیل از هند شد و به دیدار رده بندی رفت. حسینوند در این دیدار به مصاف عزیزبک بارلیکبایف از ازبکستان می‌رود.

در وزن ۶۲ کیلوگرم امیرمحمد فریدونی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر ۴ از سد آنجو از هند گذشت و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۹ بر ۱ اوگابک عسکرعلیف از ازبکستان را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت. فریدونی در دیدار پایانی با مرلان میربکولی از قزاقستان کشتی می‌گیرد.

در وزن ۶۸ کیلوگرم محمد کاظمی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر آلا عبدالباری از اردن را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ مغلوب اصیل بک دولتبکوف از قرقیزستان شد و به دیدار رده بندی رفت. کاظمی در این دیدار با یوسف المغرابی از عربستان مبارزه می‌کند.

در وزن ۷۵ کیلوگرم که به صورت دوره‌ای برگزار شد، رضا کریمی سرمیدانی در مبازه نخست با نتیجه ۳ بر ۲ آدلیت تویشی از قزاقستان را مغلوب کرد و در کشتی دوم با نتیجه ۸ بر صفر مقابل جاد عبدالقادر از اردن به برتری دست یافت. وی در دور سوم با نتیجه ۱ بر ۱ از سد علیشیر روزیمادوف از تاجیکستان گذشته و به مرحله نیه نهایی راه یافت. وی در این مرحله با نتیجه ۵ بر ۳ سوهامراج موری از هند را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. وی در این دیدار به مصاف علیشیر روزیمادوف از تاجیکستان می‌رود.

در وزن ۸۵ کیلوگرم: سام محمدی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم با نتیجه ۴ بر صفر سعیدمیر نعمت اف از ازبکستان را مغلوب کرد. وی در دور بعد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر صفر نوربک عبدامیتوف از قرقیزستان را شکست داد و به دیدار فینال راه یافت. محمدی در این دیدار به مصاف آیانبک ایبرالیف از قزقاستان می‌رود.

رقابت‌های رده بندی و فینال این مسابقات، عصر امروز برگزار می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *