مسیر ویژه نابینایان به زودی در ۱۰ ایستگاه دیگر مترو اجرا می‌شود

12:04 - 21 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۱۵۱
مسیر ویژه نابینایان به زودی در ۱۰ ایستگاه دیگر مترو اجرا می‌شود
مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه گفت: در حال حاضر ۸۲ ایستگاه مترو تهران دارای مسیر ویژه نابینایان است و به‌زودی در ۱۰ ایستگاه دیگر نیز این مسیر ایجاد خواهد شد.

خبرگزاری میزان- به گزارش مدیریت ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه، مسعود درستی افزود: در اجرای طرح مناسب‌سازی ایستگاه‌ها، روشندلان نیز مورد توجه قرار گرفته‌اند و در حال حاضر از مجموع ۱۵۰ ایستگاه در حال بهره‌برداری تعداد ۸۲ ایستگاه معادل ۵۵ درصد، دارای مسیر روشندلان در تراز سکو هستند.

وی با بیان اینکه به‌تازگی پروژه اجرای مسیر ویژه تردد نابینایان در ۱۰ ایستگاه مترو کلید خورده است گفت: فاز سوراخ‌کاری کف‌پوش سکو‌های ایستگاه مهدیه به اتمام رسیده و پیرو هماهنگی‌های صورت گرفته تمام تجهیزات و ادوات اجرای پروژه در حال حاضر به ایستگاه منیریه منتقل شد.

درستی تصریح کرد: در خط یک ۵۸ درصد، خط دو ۶۳ درصد، خط سه ۴۰ درصد، خط چهار ۵۶ درصد، خط پنج ۳۳ درصد، خط شش ۶۵ درصد و خط هفت ۶۰ درصد ایستگاه‌ها دارای مسیر ویژه نابینایان هستند.

وی با اشاره به اینکه بهبود این شرایط و ارتقای سطح مناسب‌سازی مترو برای معلولان در دستور کار شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه قرار دارد گفت: طبق آمار سازمان بهزیستی، بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ هزار نفر نیازمند دریافت خدمات خاص در مترو هستند (مانند کم‌بینایان، نابینایان و معلولانی که از ویلچر استفاده می‌کنند)؛ بنابراین باید دسترسی برای این گروه خاص را تا آنجا که ممکن است آسان کنیم.

مدیرعامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه در پایان افزود: اطلاعات ایستگاه‌هایی که مناسب‌سازی در آن‌ها انجام شده بر روی نقشهٔ خطوط هفت‌گانه مترو ایجاد شده و از سایت شرکت بهره‌برداری مترو تهران و حومه به نشانی https://metro.tehran.ir قابل‌ دسترس است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *