پاداش صرفه‌جویی؛ بازی دو سر برد مشترکان خانگی و صنعت

10:35 - 21 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۱۱۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
پاداش صرفه‌جویی؛ بازی دو سر برد مشترکان خانگی و صنعت
مدیر عامل برق منطقه‌ای تهران اعلام کرد: پست سیار ۶۳ به ۲۰ کیلوولت کوثر با هدف افزایش قابلیت اطمینان و پایداری شبکه برق در شهرک صنعتی کوثر و پست سیار ۶۳ به ۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی شمس آباد ۳ با هدف تامین بار مورد نیاز منطقه و تامین برق مطمئن و پایدار صنایع برقدار و تحویل موقت شدند.

خبرگزاری میزان - به گزارش پاون، حبیب قراگوزلو گفت: یک دستگاه پست سیار در پست کوثر نصب شده، که برای اجرای این پروژه علاوه بر حمل و نصب پست سیار درپست شهرک صنعتی کوثر، اقداماتی از قبیل نصب یک دستگاه ترانسفورماتور ۳۰ مگاولت آمپری، نصب تجهیزات HV بی ترانس، نصب فیدر‌های ورودی باسبار ۲۰ کیلوولت به همراه ۴ دستگاه فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت انجام و پس از برقداری، تحویل موقت شد.

وی افزود: با توجه به اهمیت تامین بار مورد نیاز منطقه، افزایش تاب آوری شبکه وکاهش بار ترانسفورماتور‌های پست‌های اطراف، ظرفیت ۳۰ مگاولت آمپر با ۱ دستگاه ترانس ۳۰ مگاولت آمپری و ۴ فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت به شبکه اضافه شده است.

قراگوزلو همچنین در خصوص پست سیار ۶۳ به کیلوولت شهرک صنعتی شمس‌آباد ۳ گفت: با هدف تامین بار مورد نیاز منطقه و تامین برق مطمئن و پایدار در زمان اوج بار، پست سیار ۶۳ به ۲۰ کیلوولت شهرک صنعتی شمس آباد ۳ نیز برقدار و تحویل موقت شد.
این مسؤل اضافه کرد: در این پروژه، پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت عباس‌آباد دمونتاژ و از محل پست خارج شده و پس از حمل آن در محل پست ۶۳ به ۲۰ کیلوولت شمس‌آباد ۳ نصب و تحویل موقت شد.

وی درباره اقدامات انجام شده در این پروژه افزود: علاوه بر دمونتاژ و حمل پست سیار، و نصب آن در محل پست شمس‌آباد ۳، اقداماتی از قبیل اجری فونداسیون ترانسفورماتور، نصب دو دستگاه ترانسفورماتور ۱۵ مگاولت آمپر، نصب فیدر‌های ورودی باسبار ۲۰ کیلوولت به همراه نصب دستگاه فیدر خروجی ۲۰ کیلوولت به انجام رسید.

قراگوزلو با اشاره به افت ولتاژ شدید در شهرک صنعتی شمس آباد و نیز فروش انرژی به کارخانجات جدید گفت: پست شمس آباد ۳ به صورت دائم در حال اجرا است و در کمترین زمان ممکن وارد مدار شده است.

مدیر‌عامل شرکت برق منطقه‌ای تهران در ادامه درباره طرح ملی پاداش مشترکان خوش مصرف نیز، افزود: امسال هم وزارت نیرو علاوه بر اینکه به وعده خود در همان سال جامعه عمل پوشانیده، با افزایش چهار برابری پاداش سال گذشته، شرایط همراهی بیشتر مردم را در تابستان امسال فراهم آورده است.

وی گفت: نکته‌ای که در این میان اهمیت دارد تاثیر مستقیم این پاداش بر مشترکان خانگی و مزایای غیرمستقیم بر سایر مشترکان از جمله صنایع کشور است.

قراگوزلو افزود: در این طرح میزان پاداش در نظر گرفته شده بسته به میزان مصرف برق متفاوت است. کسانی که در زیر الگو، مصرف خود را کاهش دهند تا ۲ هزار تومان برای کاهش هر کیلو وات ساعت مصرف برق یعنی تا ۲۰ برابر تعرفه برق پاداش دریافت می‌کنند؛ بنابراین مشترکان برق در مناطق عادی با قرار دادن کولر آبی روی دور کند تا ۱۵۰ هزار تومان و در مناطق گرمسیر با خاموش کردن یک کولر گازی تا یک میلیون تومان پاداش دریافت کنند.

قراگوزلو ادامه داد: پیشنهاد پاداش چشمگیر، مشترکان را ترغیب می‌کند که در مصرف خود دقت کنند و این گونه علاوه بر اینکه مشترکان بدون تاخیر، نتیجه همراهی خود را در قالب پاداش نقدی می‌بینند، سایر مشترکان به خصوص صاحبان صنایع که چرخ صنعت و رونق اقتصاد به واسطه همت آنان در جریان است می‌توانند از ظرفیت‌های صرفه‌جویی شده برای رونق و آبادانی میهن استفاده کنند. در نتیجه مزیت پرداخت این پاداش صرفا متوجه مشترکان خانگی نبوده و کل کشور از آن بهره می‌برند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *