شکل‌گیری دیپلماسی اثربخش در حیاط خلوت آمریکا

10:03 - 21 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۰۹۹
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
شکل‌گیری دیپلماسی اثربخش در حیاط خلوت آمریکا
رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت معتقد است هدف‌گذاری هوشمندانه و دقیق افزایش تبادلات ایران و ونزوئلا به‌عنوان کشوری با بالاترین ذخایر نفتی تا بیش از ۵ برابر فعلی (۲۰میلیارد دلار) در آینده نزدیک موجب شکل‌گیری دیپلماسی فعال و اثربخش در این منطقه راهبردی خواهد شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش شانا، محمد اسماعیل کفایتی با بیان اینکه فرصت‌های ایجادشده از سوی دولت سیزدهم در کشور‌های آمریکای لاتین قابل توجه است، اظهار کرد: در این بین واگرایی و افزایش فاصله این کشور‌ها با ایالات متحده که روزی حیاط خلوت و حوزه استعماری ظالمانه شیطان بزرگ بود، به همگرایی بیشتر ما با بعضی از این کشور‌ها منجر شده است.

وی ادامه داد: با توجه به ظرفیت‌های مهندسی و صنعتی و فناوری در کشور اقدام‌های تحسین‌برانگیز در جهت فعالیت‌های فرامرزی و فرصت‌های متنوع به‌ویژه در حوزه انرژی اهمیتی بسزا دارد.

رئیس پارک نوآوری و فناوری صنعت نفت افزود: بدون شک صدور خدمات فنی و مهندسی به این کشورها، ضمن اینکه بیانگر بی‌تأثیر بودن تحریم‌ها و حاکی از پیشرفت کشور است می‌تواند ظرفیت‌های اقتصادی و بین‌المللی زیادی برای کشور ایجاد کند.

کفایتی تصریح کرد: خوشبختانه ایجاد فرصت خدمات فنی و مهندسی ضمن ارتقای جایگاه صنعت کشور می‌تواند از اشباع این ظرفیت در داخل نیز جلوگیری کند.

وی اظهار کرد: با توجه به تراکم زیاد شرکت‌های داخلی در حوزه خدمات فنی و مهندسی و تعداد بالای نیروی انسانی در این حوزه می‌توان شاهد شکوفایی هرچه بیشتر این حوزه در آینده بود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *