انشعاب برق ۳۸ دستگاه اداری پرمصرف تهران قطع شد

16:42 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۰۱۷
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
انشعاب برق ۳۸ دستگاه اداری پرمصرف تهران قطع شد
شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ اعلام کرد: برق ۳۸ مشترک اداری پرمصرف شهر تهران امروز به دلیل خودداری از کاهش مصرف برق، قطع شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش پاون، در ادامه طرح برخورد با ادارات پرمصرف شهر تهران ۳۸ دستگاه اداری که به اخطار‌های داده شده مبنی بر لزوم کاهش مصرف برق بی‌توجه بودند با قطع انشعاب برق مواجه شد.

بر اساس مصوبه هیات وزیران کلیه دستگاه‌های اداری موظفند مصرف برق خود را در ساعات کاری به میزان حداقل ۳۰ درصد نسبت به دوره مشابه سال ۱۴۰۰ و در ساعات غیر اداری به میزان ۶۰ درصد مصرف جاری با اولویت خاموش کردن روشنایی غیرضروری و سامانه‌های سرمایشی کاهش دهند. همچنین روشن بودن سامانه‌های سرمایشی ادارات از ساعت ۱۲ به بعد ممنوع است.

شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ از عموم مشترکان به ویژه دستگاه‌های اداری و تجاری درخواست کرد با حداکثر صرفه‌جویی در مصرف برق همراه خادمان خود در تامین برق مورد نیاز هموطنان باشند.

تنظیم دمای سامانه‌های سرمایشی بر روی عدد ۲۴ یا ۲۵ درجه سانتیگراد، استفاده از دور کند کولر آبی، خودداری از استفاده همزمان از وسایل برقی پرمصرف، شستشو و اتوکشی لباس و استفاده از ماشین ظرفشویی در ساعات ابتدایی یا پایانی روز، استفاده حداکثری از روشنایی روز، جایگزینی لامپ‌های کم مصرف با لامپ‌های فوق کم مصرف LED، بسته بودن درب اتاق‌های بدون استفاده در زمان فعالیت سامانه‌های سرمایشی و استفاده از برنامه‌های کوتاه مدت و شستشوی سریع با دمای پایین ماشین لباسشویی از جمله راهکار‌هایی است که می‌تواند به کاهش مصرف برق در بخش خانگی نیز کمک کند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *