بازدید وزیر بهداشت از روند پیشرفت بیمارستان‌های در حال ساخت اسلامشهر و شهریار

16:01 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۳۰۰۹
بازدید وزیر بهداشت از روند پیشرفت بیمارستان‌های در حال ساخت اسلامشهر و شهریار
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بعد از ظهر امروز (سه شنبه ۲۰ تیرماه) از پروژه‌های در حال ساخت بیمارستان اسلامشهر و بیمارستان امام خمینی (ره) در شهریار بازدید کرد.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، عملیات ساخت بیمارستان اسلامشهر با ظرفیت ۴۰۳ تخت از سال ۱۳۸۷ آغاز شده که تا سال گذشته فقط ۳۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت، اما از سال گذشته با توجه به تاکید دولت و وزارت بهداشت مبنی بر توسعه زیرساخت‌های سلامت، در حال حاضر ۷۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

رییس جمهور نیز آذرماه سال گذشته در بازدید از این پروژه با تقدیر از اقدامات جهادی برای تکمیل این بیمارستان و فعالیت ۳ شیفته کارگران در این پروژه، تاکید کرده بود که با همکاری وزارت بهداشت و سازمان برنامه و بودجه، پروژه بیمارستان اسلامشهر تکمیل و راه اندازی شود.

پروژه بیمارستان اسلامشهر در زمینی به مساحت ۶۲ هزار و ۵۰۰ متر مربع و زیربنای ۳۸۵۰۰ مترمربع در ۵ طبقه در حال ساخت و تکمیل است.

همچنین بخش‌های اورژانس و درمانگاه بیمارستان اسلامشهر بالغ بر ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و ۳۵۰ میلیارد تومان از محل سازمان برنامه و بودجه و منابع وزارت بهداشت به این پروژه اختصاص داده شده است.

پیشرفت ۹۷ درصدی پروژه بیمارستان امام خمینی (ره) در شهریار

 بهرام عین اللهی ظهر امروز (سه شنبه ۲۰ تیرماه) از پروژه در حال ساخت بیمارستان ۳۱۳ تختخوابی امام خمینی (ره) شهرستان شهریار بازدید کرد.

پروژه بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار تا سال گذشته حدود ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در سفر رییس جمهور و وزیر بهداشت به غرب استان تهران، تسریع و تکمیل این بیمارستان به عنوان یکی از مصوبات این سفر استانی مطرح شد و در حال حاضر با تلاش‌های صورت گرفته، حدود ۹۷ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

گفتنی است زمین مورد نیاز این پروژه عظیم بیمارستانی در سال ۵۸ توسط دو نفر از خیّرین اهدا و عملیات ساخت آن نیز از سال ۷۱ آغاز شده بود. بیمارستان امام خمینی (ره) شهریار در زمینی با زیربنای ۳۳ هزار و ۷۵۱ متر مربع در غرب شهرستان شهریار واقع شده است.

انتهای پیام/

 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *