اختصاص بودجه مستقل به پارک‌های علم و فناوری سلامت برای نخستین بار

15:00 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۹۹۲
اختصاص بودجه مستقل به پارک‌های علم و فناوری سلامت برای نخستین بار
مشاور اجرایی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در روز نخست از نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اعلام کرد: در سال گذشته برای اولین بار و با هدف تحقق عدالت پژوهشی ردیف مستقل بودجه برای ۱۱ پارک علم و فناوری سلامت وزارت بهداشت در بخش تملک و عمرانی جذب شده است.

خبرگزاری میزان- به گزارش وبدا، مشاور اجرایی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، در روز نخست از نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور، اعلام کرد: در سال گذشته برای اولین بار و با هدف تحقق عدالت پژوهشی ردیف مستقل بودجه برای ۱۱ پارک علم و فناوری سلامت وزارت بهداشت در بخش تملک و عمرانی جذب شده است.

سعید مهرزادی در نشست معاونین تحقیقات و فناوری دانشگاه‌های علوم پزشکی با بیان اینکه توجه به عدالت محوری و شفافیت سرلوحه اقدامات معاونت قرار دارد، گفت: بودجه مناسبی در اختیار معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت قرار داده شده که بر اساس برنامه‌های دانشگاه‌ها به آن‌ها تخصیص داده شده است. بخشی هم برای بودجه پژوهشگران یک درصد برتر دنیا در دانشگاه‌های علوم پزشکی اختصاص داده شده است.

وی با بیان اینکه بیشتر دانشگاه‌های علوم پزشکی توانستند یک تا دو درصد ماده یک را که باید در اختیار تحقیق و پژوهش قرار بگیرد، کسب کنند، گفت: در برخی دانشگاه‌ها ۲ و برخی دانشگاه‌ها نیز یک درصد دریافت کرده‌اند.

مشاور اجرایی معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه بودجه هیچ مرکز تحقیقاتی حذف نشده است، اظهار داشت: گلایه‌هایی در مورد حذف بودجه مراکز تحقیقاتی به دست ما رسیده است؛ در حالیکه بودجه هیچ مرکزی حذف نشده، بلکه بودجه مراکزی که مستقیم از سازمان برنامه بودجه می‌گرفتند، ادغام شده و به معاونان تحقیقات و فناوری سپرده شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *