فرمانده نیروی هوافضای سپاه: برخی تحصیل‌کرده‌ها به دلیل عدم شناخت به دشمن کمک می‌کنند

13:36 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۹۶۰
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده نیروی هوافضای سپاه: برخی تحصیل‌کرده‌ها به دلیل عدم شناخت به دشمن کمک می‌کنند
سردار سرتیپ «حاجی‌زاده» گفت: نوجوانان ما همان‌گونه که در دفاع مقدس نقش‌آفرین بودند، بعد از جنگ هم نقش‌آفرینی خود را در عرصه‌های دیگر ادامه دادند و در گروه‌های جهادی و کمک‌رسانی به مردم در حوادث غیرمترقبه نقش بی‌بدیلی داشته‌اند.

خبرگزاری میزان - به گزارش دفاع‌پرس، سردار سرتیپ «امیرعلی حاجی‌زاده» فرمانده نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صبح امروز در افتتاحیه فصل جدید اردو‌های راهیان پیشرفت اظهار داشت: ممکن است سوالی برای شما دانش‌آموزان پیش بیاید که چرا این اردو‌ها برای دانش‌آموزان و نوجوانان برگزار می‌شود؛ اگر این موضوع مشخص شود، آنچه بر عهده شما در آینده قرار می‌گیرد راحت انجام خواهید داد.

سردار حاجی‌زاده افزود: در تاریخ هر کشوری حوادثی را می‌توان یافت از جمله ایران که در ۴۴ سال گذشته، کشورمان در گسل حوادث قرار داشته که یکی از آن‌ها تحمیل جنگ هشت ساله است.

وی ادامه داد: در این جنگ اقشار مختلفی حضور داشتند که در مقابل تمام دنیا قرار گرفتند؛ آن زمان حتی روسیه امروز (شوروی سابق) که تجزیه نشده بود، هم در کنار غرب و آمریکا قرار داشتند و علاوه بر این، کشور‌های عربی نیز در کنار آن‌ها علیه ما بودند تا این انقلاب اسلامی را با شکست مواجه سازند؛ به شکلی که دیگر کسی اسمی از «اسلام شیعی» نبَرد.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه خاطرنشان کرد: در دوران دفاع مقدس ما هیچ امکاناتی نداشتیم و تنها بودیم؛ لذا برای مقابله با دشمن، همه اقشار جامعه حضور یافتند که در این بین نقش دانش‌آموزان و نوجوانان، نقشی بی‌نظیر بود.

سردار حاجی‌زاده گفت: در همه جای دنیا می‌گویند که دانش‌آموزان به سن قانونی نرسیده‌اند و لذا مسئولیتی ندارند که در کشورمان هم همین‌گونه بود، اما عده‌ای از هم‌سن‌های شما در دفاع مقدس احساس مسئولیت کردند و جانانه پای کار آمدند و وجود ۲۰ درصد از شهدای جنگ از بین دانش‌آموزان دلیلی بر این ادعاست؛ بنابر این عدد شهدای دانش‌آموزی ما که ۳۶ هزار دانش‌آموز می‌شوند، عدد کمی نیست و این معنا دارد.

وی افزود: نوجوانان ما همان‌گونه که در دفاع مقدس نقش‌آفرین بودند، بعد از جنگ هم نقش‌آفرینی خود را در عرصه‌های دیگر ادامه دادند؛ به عبارت دیگر می‌توان گفت در همه حوادث مهم کشور قشر نوجوان پرچم‌دار بوده است؛ حتی در پیروزی انقلاب هم اقشار مختلف دانش‌آموزی حضور و نقش کلیدی داشتند؛ یعنی همان‌گونه که در دفاع مقدس و غلبه بر همه دنیا حضور یافتند، پس از خاتمه جنگ در گروه‌های جهادی و کمک‌رسانی به مردم در حوادث غیرمترقبه نقش بی بدیلی داشته‌اند.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه افزود: نوجوان آن روز که در پیروزی انقلاب و جنگ بودند به دلیل شرایط آن دوران بود؛ بدین معنی که آن روز مأموریت، شرکت در جنگ بود و امروز نوع مأموریت متفاوت شده است.

سردار حاجی‌زاده با بیان اینکه باید در هر مقطعی موقعیت خود و شرایط منطقه را بدانیم، افزود: زمانی دانش‌آموز ما در مبارزه با طاغوت شرکت می‌کند و زمانی دیگر دسیسه جهانی را در جنگ تحمیلی شکست می‌دهد و روز دیگر در عرصه سازندگی حضور می‌یابد؛ لذا آینده کشور را شما دانش‌آموزان باید بسازید؛ چون در آینده، شما دانش‌آموزان مسئولیت‌هایی را به عهده خواهید گرفت و باید این فرصت را قدر بدانید.

وی اضافه کرد: به نسبت دیگران، خداوند استعداد بالایی را به شما اعطا کرده است و امکان تحصیل دارید؛ لذا باید از این فرصت استفاده کنید و برای امروز و آینده کشور نقش‌آفرینی جدی داشته باشید.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه گفت: بعضی‌ها از امکانات کشور استفاده می‌کنند، اما، چون هدف ندارند و دوست و دشمن را نمی‌شناسند به «ناسا» می‌روند و به دشمن خدمت می‌کنند و یا در پروژه شیطنت‌آمیز «استارلینک» حضور می‌یابند.

سردار حاجی‌زاده اضافه کرد: البته درس و کسب علم خواندن هدف نیست، بلکه وسیله‌ای است برای رسیدن به قرب الهی، خدمت به مردم و اینکه امکانی جهت کمک به مظلومین فراهم شود؛ پس باید مراقبت کنید تا چنانچه خداوند این تسلط را به شما اعطا کند، در آینده عناصر ممتاز و مؤثری برای کشور شوید.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *