تفاهم سازمان ملی زمین و مسکن با دانشگاه آزاد برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی

12:38 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۹۳۶
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
تفاهم سازمان ملی زمین و مسکن با دانشگاه آزاد برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی
مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن از برگزاری سومین نشست هماهنگی اجرای تفاهمنامه مشترک میان وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه آزاد اسلامی برای ساخت ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن خبر داد.

خبرگزاری میزان - به گزارش وزارت راه و شهرسازی، ارسلان مالکی مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با بیان اینکه این نشست برای ارائه آخرین وضعیت اجرای تفاهمنامه دو دستگاه در استان‌ها برگزار شد، گفت: در این نشست در خصوص اختصاص حدود ۱۰۰۰ هکتار زمین برای اجرای تفاهمنامه فوق در ۱۰ استان تفاهماتی صورت گرفت تا ۵۰۰ هزار واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن احداث شود.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: روند شناسایی اراضی بیشتر که دارای استعداد ساخت مسکن هستند در استان‌ها ادامه دارد.

مالکی ادامه داد: همچنین تلاش کردیم تا مشکلات و ابهامات موجود در اجرای تفاهمنامه را برطرف کنیم تا مدیران استانی بتوانند روند اجرای این تفاهمنامه را هرچه سریع‌تر به پیش برند.

براساس تفاهم میان وزارت راه و شهرسازی و دانشگاه آزاد اسلامی مقرر شده که واحد‌های استانی این دانشگاه زمین‌های دارای استعداد ساخت مسکن را در اختیار طرح نهضت ملی مسکن قرار دهند.

مدیران این دانشگاه اعلام کرده‌اند که در طراحی و ساخت این واحد‌ها از تخصص اساتید این دانشگاه استفاده خواهند کرد تا ساخت این واحد‌ها به‌صورت صنعتی و با بالاترین کیفیت انجام شود. 

مدیران ادارات کل راه و شهرسازی و همچنین مدیران دانشگاه‌های آزاد واحد‌های بوشهر، سمنان، اصفهان، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، فارس، گلستان و مرکزی، چهارمحال و بختیاری و پرند از طریق ویدئو کنفرانس در این نشست شرکت کردند.

انتهایام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *