رئیس کل محاکم تهران به مشکلات حقوقی مراجعان به مجتمع قضایی شهید مطهری رسیدگی کرد

8:39 - 20 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۸۴۵
دسته بندی: قضایی ، حقوقی
تعداد نظرات: ۱ دیدگاه
رئیس کل محاکم تهران به مشکلات حقوقی مراجعان به مجتمع قضایی شهید مطهری رسیدگی کرد
رئیس کل محاکم تهران گفت: خدمت به مردم نعمت الهی و خستگی در این راه کفران نعمت است.

خبرگزاری میزان- هجدهمین برنامه ملاقات مردمی رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران در مجتمع‌های قضایی تهران در سال جاری در راستای «تکریم ارباب رجوع» و استماع «بدون واسطه» مشکلات حقوقی و قضایی مراجعان در مجتمع قضایی شهید مطهری برگزار شد.

یحیی جعفری در این برنامه ضمن دیدار با برخی از پرسنل قضایی و اداری و تقدیر از زحمات همکاران پرتلاش در این مجتمع با بررسی اظهارات، لوایح و مطالعه پرونده‌های قضایی مرتبط با هدف حل مشکلات اعلامی، دستورات و ارشادات لازم را در خصوص دقت و سرعت در رسیدگی به مشکلات مراجعان صادر کرد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران گفت: خدمت به مردم نعمت الهی و خستگی در این راه کفران نعمت است.

وی بیان کرد: وقتی بزرگان نظام، دستگاه قضایی را ملجأ و پناهگاه مردم توصیف می‌کنند پس باید مردم در مراجعه به این قوه و مرجع قضایی احساس امنیت و عدالت کنند.

جعفری گفت: اطاله دادرسی حتی کام فردی را که به حق خود رسیده را تلخ می‌کند و لذا شیرینی اجرای عدالت در سرعت و زود هنگام بودن استیفای حق است.

رئیس کل محاکم تهران به مشکلات حقوقی مراجعان به مجتمع قضایی شهید مطهری رسیدگی کرد

رئیس کل محاکم تهران اظهار کرد: در صدور آراء باید دقت شود تا پرونده در مرحله اجرا با اشکال، ابهام یا مانع در اجرا مواجه نشود که هم موجب اطاله می‌شود و هم اجرای رای و استیفای حق را با چالش مواجه می‌سازد.

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران را در جریان این بازدید و برنامه ملاقات مردمی، ابراهیم کرمی معاون امور اجرای احکام مدنی رئیس کل محاکم، مظفر زارع سرپرست مجتمع قضایی شهید مطهری، موسوی معاون اجرای احکام مجتمع، مهدی فلاح مدیر دفتر کل محاکم تهران و زاهد پور مدیر دفتر کل این مجتمع همراهی کردند.


نوزدهمین ملاقات مردمی رئیس کل دادگاه‌های عمومی وانقلاب تهران در مجتمع‌های قضایی تهران، روز یکشنبه ۲۵ تیرماه در مجتمع قضایی شهید محلاتی برگزار می‌شود که مراجعین به این واحد قضایی جهت ثبت نوبت و اطلاعات بیشتر می‌تواند به دفترکل این مجتمع مراجعه فرمایند.

با حضور رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب تهران به همراه معاونان قضایی_ستادی، سرپرستان و جانشینان مجتمع‌های قضایی ۲۴ گانه تهران بزرگ، با اشکال مختلفی از جمله (ملاقات‌های مردمی برنامه ریزی شده هفتگی (استانی، ستاد محاکم و مجتمع‌ها)، دیدار مستقیم و بدون واسطه با مراجعه‌کنندگان در دفتر کار بصورت روزانه، بازدید و ملاقات با زندانیان، حضور در میز‌های خدمت ویژه مساجد، نماز جمعه، مرکز ارتباطات مردمی قوه قضاییه) خدمت‌رسانی قضایی و حقوقی به مراجعین مردمی در محاکم تهران بصورت مستمر در حال انجام است. 

انتهای پیام/ 


همکار
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۲:۱۲ - ۱۴۰۲/۰۴/۲۰
0
0
خداقوت بر مدیران جهادی قوه قضاییه
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *