پیروانی: بیرانوند اشتباه کرد و می‌خواهد جبران کند/ در فوتبال ایران نباید حقایق را بگوییم

18:50 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۸۰۴
دسته بندی: ورزشی ، فوتبال
پیروانی: بیرانوند اشتباه کرد و می‌خواهد جبران کند/ در فوتبال ایران نباید حقایق را بگوییم
مدیر تیم فوتبال پرسپولیس گفت: بیرانوند قبول دارد که اشتباه کرده است، اما هواداران بزرگ پرسپولیس او را به بزرگی خودشان می‌بخشند.

خبرگزاری میزان - افشین پیروانی درمورد آخرین وضعیت پرسپولیس و حضورش در کمیته اخلاق اظهاراتی داشت که گزیده آنرا در زیر می‌خوانید:

*شرایط خوب است. بازیکنان در حال تمدید قرارداد هستند و بازیکنان جدیدی اضافه شده‌اند. ۳ جام را با خود یدک می‌کشیم. ۳ قهرمانی داریم و ان‌شاءالله امسال با تمام قدرت برای قهرمانی مجدد می‌آییم.

*اینجا پرسپولیس است. مطمئن باشید همه این تیم را دوست داشته و به نوعی افتخار می‌کنند که در کنار باشگاه بزرگ پرسپولیس باشند. خدا را شکر شرایط خوب پیش می‌رود و ان‌شاءالله نتایج سال قبل را کسب کنیم.

*دعوت خود به کمیته اخلاق؟ فکر می‌کنم نباید حقایق را بگوییم. باید می‌آمدیم و تعریف می‌کردیم یا می‌گفتیم دستتان درد نکند. امسال در لیگ، جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا حضور داریم. در تیم ملی و تیم امید هم بازیکن داریم. با این تعداد بازی سخت و فشرده می‌توان کار را با ۱۹ بازیکن بزرگسال ادامه داد؟ گفتند ۱+۶ سهمیه بازیکن خارجی است. شاید برخی دوستان متوجه قانون نیستند. اگر یک بازیکن زیر ۶۰ درصد بازی کند، خود به خود برای سال آینده یک سهمیه بازیکن خارجی کم می‌شود. یعنی اگر ۶ بازیکن خارجی بیاورید، باید ۶۰ درصد بازی‌ها آن‌ها را درون زمین بگذارید. در این حالت لیگ ما تبدیل به یک لیگ خارجی می‌شود و این به ضرر تیم ملی هم است.

*بحث من سقف قرارداد است. من بازیکن نیستم که بگویند از بازیکن حمایت می‌کند، اما قرار است به عنوان نماینده مملکت به بازی‌های آسیایی برویم که تیم‌ها در آن هزینه‌های زیادی می‌کنند. من گفته ام آیا تیم‌های دیگر سقف قرارداد را رعایت می‌کنند. ۳_۲ بازیکن در حال آمدن به پرسپولیس بودند، اما ناگهان به تیم دیگری رفتند. به چه دلیل پرسپولیس را رها کردند؟

*همه تیم‌ها عزیز و قابل احترام هستند، اما تیمی که هلدینگ و زیرمجموعه دارد و بخش خصوصی است، هزینه می‌کند. حق‌شان هم است و دستشان باز است. خرده‌ای به آن‌ها نمی‌گیریم. گفتیم پرسپولیس و استقلال ضرر می‌کنند. اگر این بحث غیرمنطقی بوده کمیته اخلاق مرا دعوت کند، مشکلی نیست. فعلا در حال رفتن به سفر هستیم. ان‌شاءالله هر وقت بازگشتیم می‌بینیم چه خواهد شد.

*وی درخصوص تیم‌های حریف پس از ماجرای تمدید قرارداد با بیرانوند با تمسخر کردن پرسپولیس می‌گویند امکان ندارد او و هر بازیکن دیگری با ۱۵_۱۴ میلیارد در این تیم بازی کنند و آیا سرخ‌پوشان قانون سقف بودجه را دور می‌زنند، گفت: مطمئن باشید به این دلیل که مقداری از سهام ما به بورس رفته به هیچ وجه نمی‌توانیم این موضوع را دور بزنیم. دوستان شعار می‌دهند که پرسپولیس دور زده، اما چنین چیزی نیست. علی بیرانوند همان قرارداد سال گذشته‌اش را دارد. این کار را کرد تا شاید بتواند به پول و حقش برسد. اشتباه هم کرد.

*اطمینان دارم بیرانوند تلاش مضاعف خواهد کرد تا اتفاقی که برایش افتاد، جبران کند، اما بدانید اگر مبلغ دیگری بود خودمان می‌گفتیم این رقم را گرفته است. حقش هم است، زیرا نفر اول دروازه‌بانی ایران و فوتبالیست بزرگی است. تلاش دارد اشتباه خودش را جبران کند، اما از لحاظ مالی اگر او چنین مبالغی می‌گرفت، ۱۰ نفر مثل او داشتیم.

*بیرانوند قبول دارد که اشتباه کرده است، اما هواداران بزرگ پرسپولیس او را به بزرگی خودشان می‌بخشند. مطمئن باشید در اولین بازی‌ای که او بازی کند مثل قبل علی را مورد حمایت قرار می‌دهند. همه باید بدانند هرکسی پیراهن پرسپولیس با لوگوی این باشگاه تن هرکسی می‌رود، باعث افتخار است و اطمینان دارم هواداران ما حمایت کافی و لازم را از بیرانوند انجام می‌دهند.

*زمان اعزام پرسپولیس به اردوی ترکیه و تعداد دیدار‌های دوستانه در این ارد؟ ان‌شاءالله اردوی ما از پنجشنبه ۲۲ تیر شروع شده و به مدت ۸ روز تا ۳۰ تیر ادامه دارد. قرار است ۲ بازی دوستانه در ترکیه داشته باشیم. فردا نیز با شمس آذر قزوین بازی می‌کنیم. پس از بازگشت نیز یک بازی دوستانه قبل از شروع لیگ انجام می‌دهیم.

*شرایط خوب است. هرچند تمرینات را مقداری دیر شروع کردیم، اما بازیکنان ما حرفه‌ای هستند. هرچند تمرینات باید جمعی باشد، اما تلاش خود را کردند تا زیاد عقب نباشند. ما پرسپولیس و محکوم به برد و قهرمانی هستیم. این نوید را هم به هواداران عزیز می‌دهیم که امسال با تمام قدرت بار دیگر برای قهرمانی می‌آییم


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *