ریل‌گذاری برای توسعه شطرنج با برگزاری اردو‌های جهادی در مناطق محروم

17:09 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۹۰
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
ریل‌گذاری برای توسعه شطرنج با برگزاری اردو‌های جهادی در مناطق محروم
سرپرست فدراسیون شطرنج کشور از برگزاری اردو‌های جهادی در مناطق محروم و کم‌تر توسعه یافته توسط اساتید بزرگ شطرنج خبر داد.

خبرگزاری میزان - شهرام عظیمی در گفت‌وگو با پایگاه خبری فدراسیون شطرنج، ضمن تأکید بر اینکه برای اولین بار در سطح فدراسیون‌های ورزشی کشور اقدام به آموزش رایگان و استفاده از بزرگان این رشته ورزشی در مناطق محروم در راستای مردمی‌سازی و حمایت از اقشار آسیب‌پذیر جامعه می‌شود، اظهار کرد: بنا بر دستورالعمل‌های اجرایی وزارت ورزش و در راستای ایجاد بستری برای تأمین اوقات فراغت جوانان و ضرورت استعدادیابی در نقاط مختلف، کمیته‌ای تحت این عنوان در فدراسیون شطرنج تدوین می‌شود و استاد بزرگ‌های شطرنج جهت انجام این کار جهادی صمیمانه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی در ادامه با بیان اینکه توزیع متوزان امکانات و زیرساخت‌های شطرنج در سرتاسر کشور بایستی به صورت عادلانه باشد، افزود: هم‌چنین معنوی کردن فضای ورزش از ضرورت‌های توصیه شده توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی است و در این راستا "کمیته جهادگران انقلابی شطرنج" در فدراسیون آغاز به کار خواهد کرد.

عظیمی با تأکید بر اینکه کشف استعداد‌ها نباید صرفاً بر پایه ثروت و پول اشخاص باشد، تصریح کرد: کمیته جهادگران انقلابی فدراسیون شطرنج کشور با برگزاری اردو‌های جهادی با حضور اساتید بزرگ شطرنج و مربیان خبره به دنبال کشف استعداد‌های خالص و ضعیف جامعه از نظر مالی است و نباید شطرنج‌باز مستعد و توانمندی به خاطر مشکلات اقتصادی از غافله عقب بماند.

سرپرست فدراسیون شطرنج کشور خاطرنشان کرد: با ترویج و توسعه شطرنج به صورت آکادمیک در مناطق محروم از بروز مشکلات و ناهنجاری‌های اجتماعی جلوگیری کرده و این موضوع باعث شور و نشاط اجتماعی می‌شود و از سوق یافتن جوانان به سمت اعتیاد و بیکاری جلوگیری می‌شود.

عظیمی تأکید کرد: با اساتید و خبره‌های شطرنج کشور وارد صحبت شده‌ایم و آن‌ها برای حضور جهادی در مباحث اموزشی مجدانه اعلام آمادگی کرده‌اند.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون شطرنج کشور از حضور دیگر چهره‌های شطرنجی در اردو‌های جهادی استقبال خواهد کرد، مطرح کرد: با تدوین و ساماندهی کمیته مربوطه، اساتید و چهره‌های آموزشی شطرنج با مراجعه به ساختمان فدراسیون می‌توانند برای حضور در اردو‌های جهادی شطرنج، آمادگی خود را اعلام کنند.

سرپرست فدراسیون شطرنج کشور با اشاره به اینکه در تلاش هستیم مشکلات و موانع موجود در فدراسیون را با مشورت‌های خبرگان و اتحاد و هم‌دلی میان پیشکسوتان برطرف سازیم، عنوان کرد: در مدت اخیر تمام تلاشمان را در جهت کاهش حاشیه‌ها و جلوگیری از بروز اختلافات میان خانواده شطرنج به کار گرفته‌ایم و در ابتدای مسیر هستیم و انشاءالله نتایج خوبی در شطرنج طی ماه‌های آتی حاصل می‌شود و امیدواریم کم‌تر شاهد اخبار ناامیدکننده باشیم.

عظیمی در پایان گفت: اقدامات جهادی و بررسی راهکار‌های حل مشکلات فدراسیون شطرنج باعث می‌شود وجهه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران سوژه رسانه‌های معاند و تحریف‌گر غربی نشود و در این مسیر تمام تلاش خود را برای رضایت جامعه شطرنج کشور به کار خواهیم گرفت.

فدراسیون شطرنج برای اولین بار در میان فدراسیون‌های ورزشی کشور با احداث کمیته جهادگران انقلابی به دنبال برگزاری اردو‌های جهادی ورزشی با حضور اساتید و خبرگان سرشناس ورزشی در راستای آموزش رایگان شطرنج در مناطق محروم است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *