آخرین جزئیات از اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به کارکنان وظیفه مهارت‌دیده در سال ۱۴۰۲

13:18 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۲۶
آخرین جزئیات از اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی به کارکنان وظیفه مهارت‌دیده در سال ۱۴۰۲
فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح جزئیات اعطای وام مهارت‌آموزی در سال ۱۴۰۲ را تشریح کرد.

خبرگزاری میزان - سردار سرتیپ پاسدار محمدجواد زاده‌کمند فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح درباره شرایط اعطا تسهیلات اشتغال زایی به کارکنان وظیفه مهارت‌دیده اظهار کرد: در راستای پشتیبانی و حمایت شغلی از کارکنان وظیفه ماهر ترخیص شده از خدمت، مطابق با هماهنگی‌های صورت گرفته با دستگاه‌های متولی اشتغال و برنامه‌ریزی‌های انجام شده در سال ۱۴۰۱، این قرارگاه موفق به ثبت نام بیش از ۶ هزار و ۳۰۰ نفر از متقاضیان و بررسی و هدایت بخشی از آن‌ها به بانک‌های عامل جهت دریافت تسهیلات شغلی شد.

وی افزود: تاکنون بیش از ۹ هزار نفر از سربازان وظیفه مهارت‌دیده تسهیلات شغلی خود را دریافت کرده‌اند و بیش از ۴۰ هزار نفر نیز که در گذشته ثبت نام کرده بودند، در نوبت دریافت تسهیلات هستند.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح تصریح کرد: اعطای تسهیلات اشتغال‌زایی از ۲ ماهه پایانی سال ۱۴۰۱ آغاز شد و مطابق مصوبه شورای عالی اشتغال کشور، ادامه روند اعطای تسهیلات از محل اعتبارات سال ۱۴۰۱ تا پایان تیرماه سال ۱۴۰۲ تمدید شده است.

سردار زاده‌کمند ادامه داد: مطابق هماهنگی‌های صورت گرفته، و تعامل با بانک‌های عامل استان‌ها، در حال حاضر تعدادی از متقاضیان در فرآیند دریافت تسهیلات قرار گرفته‌اند.

وی افزود: اعطای تسهیلات به متقاضیان واجد شرایط برای سال ۱۴۰۲ منوط به ابلاغ آیین نامه نحوه اعطای تسهیلات توسط وزارت امور اقتصادی و دارایی و تعیین قدرالسهم استانی بانک‌های عامل از محل اعتبارات سال ۱۴۰۲ شده است.

فرمانده قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح تاکید کرد: اولویت پرداخت تسهیلات در سال ۱۴۰۲ با آن دسته از متقاضیان واجد شرایطی است که در سال ۱۴۰۱ ثبت نام کرده و در نوبت دریافت تسهیلات هستند و ثبت نام جدید از متقاضیان نیز به اتمام پرداخت تسهیلات به افراد در نوبت موکول خواهد شد.

وی گفت: پس از هماهنگی‌های لازم موضوع از طریق قرارگاه مرکزی مهارت‌آموزی کارکنان وظیفه نیرو‌های مسلح اطلاع‌رسانی می‌شود.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *