خدمت‌رسانی به ۷ هزار کودک کار در حوزه آموزش و استعدادیابی در ۳۴ مرکز

12:30 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۰۸
خدمت‌رسانی به ۷ هزار کودک کار در حوزه آموزش و استعدادیابی در ۳۴ مرکز
شهردار تهران گفت: در حال حاضر ۳۴ مدرسه داریم که بیش از هفت هزار کودک در این مدارس در حال سوادآموزی، استعدادیابی، حرفه‌آموزی و حرکت در مسیر ایجاد آینده درخشان هستند.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، علیرضا زاکانی در جشن هفت هزار نفری فرزندان غدیر که صبح امروز (۱۹ تیرماه ۱۴۰۲) در ورزشگاه آزادی برگزار شد، اظهار کرد: امروز مایه مسرت و شادی ماست که در محضر صاحبان انقلاب و کسانی که مدیون آن‌ها و خانواده‌هایشان هستیم، حضور یافته‌ایم.

شهردار تهران تاکید کرد: مدیریت شهری ششم تمام داشته‌های خود را صرف رشد کلانشهر تهران خواهد کرد و بی‌شک بخش قابل توجهی از آن، سهم فرزندان غدیر خواهد بود.

وی ابراز امیدواری کرد که با خدمات سازمان رفاه شاهد بزرگی و عظمت این فرزندان باشیم.

شهردار تهران همچنین در حاشیه این جشن در جمع خبرنگاران با اشاره به واگذاری مسئولیت ساماندهی آسیب‌های اجتماعی، اظهار کرد: خداوند به ما توفیق داده که در کلانشهر تهران بتوانیم خدمتگزار بهترین‌ها باشیم که پیش از این مورد توجه نبودند و شهروند دست دوم محسوب می‌شدند. این‌ها امروز نور چشم ما هستند.

وی با اعلام اینکه در حال حاضر ۳۴ مدرسه داریم که بیش از هفت هزار کودک در این مدارس در حال سوادآموزی، استعدادیابی، حرفه آموزی و حرکت در مسیر ایجاد آینده درخشان هستند، خاطرنشان کرد: امیدواریم این الگو که برای اولین بار رقم خورده ما را به نقطه درخشان تری برساند و خدمات مناسبی را به این افراد که مستحق خدمت هستند، ارائه کنیم تا چیزی به عنوان کودک خیابانی در تهران نداشته باشیم و مانع این ظلم بزرگی که به هر طریقی تحمیل می‌شود، شویم.

زاکانی با اشاره به موضوع نمایندگی شهردار تهران از طرف رئیس جمهور در بحث متکدیان، کودکان کار و معتادان متجاهر، یادآور شد: این موضوع در کمیسیون تخصصی مطرح شده و هنوز به صحن دولت نیامده است؛ هیچ چیز مشخص نیست و پس از اینکه در هیات دولت مصوب شد می‌توان در مورد آن صحبت کرد.

وی با بیان اینکه ما خود را متعهد می‌دانیم در حوزه اجتماعی فعال باشیم، تاکید کرد: ما این شعار را داشتیم که مسئولیم و باید آنچه وظیفه ماست انجام دهیم و به دیگران نیز کمک کنیم وظایف خود را انجام دهند. فرقی بین مسئولین نیست و همه باید کمک کنیم.

شهردار تهران با اعلام اینکه یکی از این موارد کودکان خیابانی است، تصریح کرد: کودکان کار موضوعی فراتر از کودکان خیابانی است و باید از این نقطه شروع کنیم.

وی ادامه داد: خدمات‌رسانی مدارس ما شامل همه کودکان می‌شود؛ البته اتباع مسیر خاص خود را دارد و ما در جایگاه قانونی خود خدمتگزار آن‌ها نیز خواهیم بود، اما در حال حاضر و در مجموع به هفت هزار نفر در ۳۴ مرکز که بخشی از آن‌ها شبانه‌روزی است، خدمات‌رسانی می‌کنیم.

زاکانی با بیان اینکه بخشی از این کودکان از مهر و محبت پدر و مادر محروم هستند، ابراز امیدواری کرد که بتوان به نحو احسن کار کرد و خدمات را توسعه داد تا این خدمات منشا رشد و تعالی آن‌ها باشد.

وی تاکید کرد: با همه مسئولین وارد مذاکره شده ایم تا بتوانیم دست به دست هم دهیم و چهره تهران را از شرایط امروز بهتر ببینیم و به این کودکان که مورد استثمار هستند، خدمات رسانی کنیم.

زاکانی با اشاره به برگزاری مسابقات «قهرمان شهر» با شرکت ۶۰۰ هزار نفر و برنامه ریزی برای حضور یک میلیون نفر در «قهرمان شهر ۲» گفت: پارسال در بخش دو، کودک کاری قهرمان شد که با کفش پاره این جایگاه را کسب کرده بود. اگر به او توجه کنیم می‌تواند پرچم ایران را در دنیا برافراشته نگه دارد. ما می‌خواهیم که ظرفیت‌های این عزیزان به استثمار کشیده نشود.

شهردار تهران در خصوص انتصابات اخیر و انتقاد برخی اعضای شورا هم یادآور شد: اطلاعات اعضای شورا نادرست است.

گفتنی است، مجتمع استعدادیابی، توانمندسازی و حرفه‌آموزی همزمان با برگزاری جشن هفت هزار نفری فرزندان غدیر با حضور شهردار تهران افتتاح شد.

این جشن با حضور علیرضا زاکانی شهردار تهران، علیرضا نادعلی و سید احمد علوی اعضای شورای اسلامی شهر تهران، محمدامین توکلی‌زاده معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری، سید احمد احمدی‌صدر مدیرعامل سازمان رفاه، خدمات و مشارکت‌های اجتماعی شهرداری پایتخت، برخی از مدیران شهری و هفت هزار کودک کار در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *