خسروی: VAR به لیگ امسال نمی‌رسد/ تعداد داوران لیگ برتر را به نصف کاهش می‌دهیم

12:11 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۰۴
دسته بندی: ورزشی ، سایر حوزه ها
خسروی: VAR به لیگ امسال نمی‌رسد/ تعداد داوران لیگ برتر را به نصف کاهش می‌دهیم
نماینده شهرداری در مجمع فدراسیون کارگری گفت: تاخیر بیش از یک ساعت در برگزاری مجامع عمومی غیرقانونی است و وزارت ورزش باید پاسخگو باشد.

خبرگزاری میزان - علی خسروی، نماینده شهرداری در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون آماتور ورزش کارگری در واکنش به تاخیر پیش آمده در برگزاری مجمع سالانه، اظهار داشت: بعد از گذشت بیش از یک و نیم ساعت از زمان تعیین شده برای برگزاری مجمع عمومی فدراسیون ورزش کارگری هنوز خبری از برگزاری مجمع نیست و در این خصوص باید وزارت ورزش پاسخگو باشد. زیرا چنین وضعیتی زیبنده نیست و در حال حاضر برخی از نمایندگان فدراسیون‌ها و نهاد‌ها به دلیل تاخیر ایجاد شده مجمع را ترک کردند.

وی افزود: در ایران چنین عدم هماهنگی در برگزاری مجامع‌ها درست نیست. علت تاخیر را نمی‌دانم، ولی اگر ساعتی را برای مجمع در نظر گرفته می‌شود باید طبق زمان اعلام شده برگزار شود. براساس قانون هیچ گونه تاخیر در زمان برگزاری مجمع بعد از نیم ساعت وجود ندارد و وزارت ورزش باید در این خصوص پاسخگو باشد. همه چیز ورزش نظم است و اگر این نظم و جود نداشته باشد برگزاری این گونه مجامع بی نتیجه است.

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال همچنین در خصوص وضعیت داوری در رقابت‌های لیگ فصل گذشته اظهار کرد: یکی از سخت‌ترین جلسات داوری را در هفته جاری خواهیم داشت که در آن درباره آخرین برنامه‌ها به تبادل نظر خواهیم پرداخت. امسال بنا داریم تعداد داوران را به نصف کاهش دهیم. قطعا برای انتخاب داوران معیار‌هایی در نظر گرفتیم که شامل تست بدنی، دانش داوری، تعداد داوری در این برتر، سابقه قضاوت در لیگ برتر و همکاری با استان‌ها و فدراسیون‌ها خواهد بود. هر کسی در این معیار‌ها نمره بگیرد در لیگ حضور داشته و قضاوت خواهد کرد.

وی خاطرنشان کرد: در هر هفته ۳۲ داور نیاز داریم که ۱۵۰ داور را معرفی می‌کنیم که این تعداد نمی‌تواند همه داوران را به امر قضاوت دعوت کند. حضور طولانی داوران در لیگ سبب شده تا راندمان کاری و قضاوت آن‌ها بهتر شود.

عضو کمیته داوران فدراسیون فوتبال در خصوص سیستم  VAR و این که آیا این سیستم به لیگ فوتبال ما در این فصل خواهد رسید یا خیر؟ تصریح کرد: در این خصوص وزیر تاکید کرد که این سیستم به لیگ برتر خواهد رسید، اما من صادقانه می‌گویم که این مساله امکانپذیر نیست و به لیگ امسال نخواهد رسید. چون این سیستم یک پروسه ۹ ماهه دارد و بعد از آموزش باید به صورت آفلاین این را تمرین کنیم. بنا به این با زمان محدود به نیمه دوم لیگ امسال نخواهد رسید و به اعتقاد من نباید مردم را امیدوار کرد و با صراحت باید شفافیت لازم را بیان کرد.

خسروی در پایان خاطرنشان کرد: سیستم VAR از ۵ کشور وارد ایران می‌شود که با توجه به تحریم این موضوع هنوز نامشخص است.

مجمع عمومی سالیانه فدراسیون آماتور ورزش کارگری بعد از ترک برخی از اعضا که قرار بود ساعت ۱۰ صبح برگزار شود ساعت ۱۲ با حضور احمد اسناوندی سرپرست فدراسیون، طاهره طاهریان نماینده کمیته ملی المپیک، آرش فرهادیان مدیر کل دفتر امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی و چکشیان معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی که ریاست مجمع را برعهده دارد، برگزار شد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *