نمایشگاه انفرادی نقاشی «آسپا» در گالری ملت برپا می‌شود

12:14 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۷۰۰
نمایشگاه انفرادی نقاشی «آسپا» در گالری ملت برپا می‌شود
نمایشگاه انفرادی نقاشی «آسپا» به کوشش و گردآوری بهناز فرید درگالری پردیس ملت برگزار می‌شود.

خبرگزاری میزان- به گزارش روابط عمومی موسسه تصویر شهر، نمایشگاه نقاشی «آسپا» روز جمعه ۲۳ تیرماه ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۷ در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود.

بهناز فرید که تجربه برگزاری چندین نمایشگاه گروهی نقاشی را داشته است، درباره آسپا می‌گوید: آسپا در ریشه‌شناسی پارسی باستان اسب است. باشنده‌ای که طی تاریخ بهترین یاور انسان به شمار می‌رفت. اسب در متون ادبی نیز پیوندی ناگسستنی با زندگی دارد، چه در تجلی مقدس مینوی اش همراه با ایزدان و چه در تجلی خاکی و زمینی‌اش.

مجموعه آسپا تجربه‌ی همزیستی سالیان عمر هنرمندی است که در قرابت این باشندگان مقدس و افسانه‌ای در شکل ناخودآگاه (اسطوره) و خودآگاه (خرد) گام برداشته است. این مجموعه یادآور آفرینش تمدنی است در فلات ایران که با پیوند این دو امر یادواره‌ای از همزیستی انسان و این باشنده‌ی مقدس یعنی اسب، جلوه‌ای جاودانه را در خاطره می‌سازد.

نمایشگاه «آسپا» روز جمعه بیست و سوم تیرماه ۱۴۰۲ از ساعت ۱۷ الی ۲۰ در گالری پردیس ملت افتتاح می‌شود و تا چهارم مردادماه ادامه دارد.

علاقمندان می‌توانند برای بازدید از نمایشگاه همه روزه از ساعت ۱۱ الی ۱۹ و روز‌های پنجشنبه و جمعه از ساعت ۱۵ الی ۱۹ به گالری پردیس ملت به نشانی خیابان ولیعصر (عج)، ابتدای بزرگراه هاشمی رفسنجانی (نیایش)، روبروی بزرگراه کردستان، طبقه منفی ۲ مراجعه کنند.

نمایشگاه انفرادی نقاشی «آسپا» در گالری ملت برپا می‌شود

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *