آیین گرامیداشت نودمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد

11:20 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۶۸۵
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
آیین گرامیداشت نودمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش برگزار شد
آیین گرامیداشت نودمین سالگرد تاسیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) صبح امروز در این دانشگاه برگزار شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش روابط عمومی ارتش، آئین گرامیداشت نودمین سالگرد تأسیس دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش (دافوس) صبح امروز (دوشنبه، ۱۹ تیرماه) با حضور امیر دریادار حبیب‌الله سیاری، معاون هماهنگ‌کننده ارتش در تالار شهید سرلشکر فلاحی این دانشگاه برگزار شد.

در این مراسم امیر سرتیپ علیرضا شیخ معاون تربیت و آموزش ارتش، امیر سرتیپ حسین، ولی وند زمانی، فرمانده دافوس ارتش و تعدادی از فرماندهان سابق این دانشگاه و پیشکسوتان دفاع مقدس ارتش حضور داشتند.

 دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش که به اختصار «دافوس ارتش» نامیده می‌شود، قدیمی‌ترین دانشگاه عالی نظامی ایران است که در سال ۱۳۱۲ تأسیس شد.

«دافوس ارتش» مأموریت دارد، دوره‌های فرماندهی و ستاد عالی جنگ و سایر دوره‌ها و رشته‌های مورد نیاز در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری را به کارکنان ارتش جمهوری اسلامی ایران، سایر نیرو‌های مسلح و افسرانی از کشور‌های دوست و هم‌پیمان جهت احراز مشاغل ستادی، فرماندهی و مدیریتی رده‌های میانی و بالا براساس اساسنامه و برنامه‌های تفصیلی مصوب آموزش دهد. 

همچنین تحقیق درباره طرح‌های بزرگ ملی از لحاظ ارتباط با وضعیت دفاعی کشور و جنگ‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای جزو وظایف این دانشگاه است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *