رونمایی از کتاب «قانون جدید دیوان عدالت اداری» در پژوهشکده شورای نگهبان

11:16 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۶۸۴
دسته بندی: سیاست ، عمومی
رونمایی از کتاب «قانون جدید دیوان عدالت اداری» در پژوهشکده شورای نگهبان
با حضور مولابیگی، عضو حقوقدان شورای نگهبان از کتاب «قانون دیوان عدالت اداری؛ همراه با آخرین اصلاحات مصوب ۱۴۰۲» رونمایی شد.

خبرگزاری میزان - به گزارش شورای نگهبان در پایان کارگاه آموزشی «صلاحیت‌های دیوان عدالت اداری ۱۴۰۲؛ از رویه قضایی تا رویه اساسی» از کتاب جدید پژوهشکده شورای نگهبان با عنوان «قانون جدید دیوان عدالت اداری» رونمایی شد.

رونمایی از این کتاب با حضور مولابیگی حقوقدان شورای نگهبان، فتاحی، قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان، محسن ابوالحسنی، معاون پژوهش‌های کاربردی پژوهشکده و ناظر علمی کتاب و بهنام امیدی تدوین‌کننده کتاب مذکور صورت گرفت و قائم مقام پژوهشکده شورای نگهبان طی سخنان کوتاهی در این مراسم درباره این کتاب گفت: ویژگی مهم کتاب «قانون جدید دیوان عدالت اداری» که همراه با آخرین اصلاحات این قانون در سال ۱۴۰۲ منتشر شده است این است که استدلال‌های شورای نگهبان درباره قانون جدید دیوان عدالت اداری را نیز دربردارد.

این کتاب از سلسله کتاب‌های منتشر شده توسط انتشارات شورای نگهبان است که در قالب دو بخش تدوین شده است: در قسمت نخست، تحت عنوان قانون دیوان عدالت اداری (همراه با آخرین اصلاحات مصوب ۱۴۰۲)، متن کامل قانون اصلاح قانون تشکیلات و آیین دادرسی دیوان عدالت اداری (۱۳۹۲) ذکر شده است. در قسمت دوم، تحت عنوان «مبانی نظرات شورای نگهبان پیرامون دیوان عدالت اداری (۱۴۰۲)»، به شیوه مرسوم در منشورات ناظر بر نظرات استدلالی شورای نگهبان، مجموعه دیدگاه‌های اعضای محترم شورای نگهبان از مواد این مصوبه و استدلال‌های فقهی و حقوقی مطرح شده از سوی آنان در خلال جلسات بررسی این مصوبه، ارائه شده است.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *