مناطقی در تهران که بیشترین تجمع معتاد را دارد

10:57 - 19 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۲۶۶۷
مناطقی در تهران که بیشترین تجمع معتاد را دارد
عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: شهرداری برای رفع مشکل تجمع معتادان متجاهر نسبت به ایجاد قرارگاه اجتماعی اقدام کرده، اما نگهداری و حل ریشه‌ای مشکل با سازمان بهزیستی است.

خبرگزاری میزان- به گزارش شهر، ناصر امانی با تأکید بر ضرورت اولویت‌دهی به ساماندهی معتادان متجاهر در منطقه ۱۲ شهر تهران اظهار کرد: شهرداری نسبت به جمع‌آوری معتادان متجاهر اقدام می‌کند و همانطور که شهردار منطقه نیز اعلام کرده تاکنون ۱۲ هزار نفر جمع‌آوری شدند، اما مساله مهم این است که افراد مجدداً به محل بازمی‌گردند.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه هر شب ۲۰۰ نفر در خیابان‌های اطراف میدان شوش جمع‌آوری می‌شوند، خاطرنشان کرد: معتادان متجاهر و کارتن‌خوابان معضلات اصلی در منطقه ۱۲ است؛ تمام کارتن‌خوابان معتاد نیستند و بعضاً افراد بی‌خانمانی هستند که جایی برای خوابیدن ندارند.

وی ادامه داد: اینکه افراد موقتاً و به صورت شبانه در گرمخانه اسکان داده شوند و روز‌ها در کوچه‌های شهر تردد کرده و مزاحم مردم شوند، چاره کار نیست بلکه باید از سطح شهر خارج شوند؛ مسئولیت این امر با سازمان بهزیستی است.

امانی با بیان اینکه جمع‌آوری معتادان متجاهر برعهده نیروی انتظامی است، یادآور شد: شهرداری نیز مسئولیت جمع‌آوری کارتن‌خوابان را دارد، اما نگهداری و حل ریشه‌ای مشکل با سازمان بهزیستی است؛ شهرداری برای رفع این مشکل نسبت به ایجاد قرارگاه اجتماعی اقدام کرده و تمام دستگاه‌ها را گردهم آورده که مشکل را به صورت ریشه‌ای و اساسی حل کنند.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران با تأکید بر اینکه شهرداری کار خود را انجام می‌دهد و اماکنی را با ظرفیت پنج هزار نفر برای نگهداری معتادان متجاهر در نظر گرفته است، تصریح کرد: علاوه بر این شهرداری به نیروی انتظامی در جمع‌آوری معتادان کمک می‌کند.

وی تأکید کرد: مساله و دغدغه بنده این است که منطقه ۱۲ به عنوان مرکز شهر با دو مشکل تاریخی آسیب‌های اجتماعی و ترافیک مواجه است و تا این مشکل رفع نشود، این منطقه نه به سکونتگاه تبدیل می‌شود و نه شهروندان آرامش خواهند داشت.

امانی با بیان اینکه پیشنهاد بنده این است منطقه ۱۲ را به عنوان اولویت ساماندهی معتادان متجاهر در تهران در نظر بگیریم، گفت: منظور بنده این نیست که معتادان از این منطقه به منطقه دیگر بروند بلکه باید از تهران خارج شوند و امکان بازگشت به شهر را نداشته باشند تا سایر مناطق را نیز آلوده نکنند.

وی با اشاره به مناطق تجمع معتادان متجاهر در پایتخت، خاطرنشان کرد: پس از منطقه ۱۲ بیشترین تجمع در منطقه ۲ و فرحزاد بود که البته با اقداماتی که صورت گرفت، حجم تجمع معتادان کاهش یافته است؛ منطقه ۹، ۱۰ و ۱۱ نیز به عنوان مناطق حاشیه‌ای منطقه ۱۲ با مشکل تجمع معتادان متجاهر دست‌وپنجه نرم می‌کنند.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *