تقدیر عضو خبرگان رهبری از فسادستیزی درون‌سیستمی قوه‌قضائیه

۱۹ تير ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۹:۵۰
کد خبر: ۴۷۲۲۶۲۵
دسته بندی‌: فضای مجازی ، عمومی
تقدیر عضو خبرگان رهبری از فسادستیزی درون‌سیستمی قوه‌قضائیه
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: برخورد قوه قضائیه با مفسده درون سیستم قضائی آرامش و اعتماد مردم را افزایش می‌دهد. این برخورد‌ها با همراهی دستگاه‌های امنیتی باید بیشتر شود تا مفسدی هوس دست‌اندازی به بیت‌المال و دور زدن قانون نداشته باشد.

خبرگزاری میزان - آیت الله معلمی عضو مجلس خبرگان رهبری در گفتگو با تسنیم درباره برخورد قوه قضائیه با فساد درون‌سازمانی گفت: هر زمان خبر از مفسده در دستگاه‌های اجرایی و دولتی شنیده می‌شود سبب آزرده شدن مردم می‌شود، چون ماهیت نظام جمهوری اسلامی است و تحت اشرافیت فقیه عادل قرار دارد.

وی با اشاره بر عزم جدی در برخورد با مفاسد اداری و اقتصادی تأکید کرد و افزود: رهبر معظم انقلاب در فرصت‌های مختلف نسبت به برخورد با مفاسد و فساد اداری و اجرایی تاکیدات متعددی داشته‌اند.

آیت‌الله معلمی ادامه داد: در دیدار اخیر رهبری با مسئولان دستگاه قضا برخورد با فساد از درون و بیرون دستگاه قضا نیز تاکید شده و برخورد با فساد و مُفسد را به عنوان مطالبه جدی مطرح کردند.

عضو مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: دستگاه قضا باید برخورد جدی با انواع فساد در بیرون و درون دستگاه قضا داشته باشد تا مُفسد هوس دست‌اندازی به بیت‌المال و دور زدن قانون را نداشته باشد و این مهمترین مطالبه جدی مردم است.

آیت‌الله معلمی گفت: باید دستگاه‌های امنیتی، بازرسی استان مازندران و دستگاه قضائی به صورت میدانی و مصداقی در برخورد با فساد پای کار بیایند و نظارت و هوشیاری خود را در برخورد با ناهنجاری‌ها و فساد‌ها افزایش بدهند.

وی در رابطه با دستگیری دادستان یکی از شهر‌های مازندران نیز گفت: وقتی مردم می‌شنوند با مفسده‌ای در درون دستگاه قضایی برخورد شده امیدواری مردم و آرامش خاطر مردم افزایش می‌یابد.

چند روز قبل قوه قضائیه از بازداشت دادستان یکی از شهر‌های استان مازندران خبر داد.

براساس خبر منتشرشده مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضائیه در راستای برخورد با تخلف درون‌دستگاهی، این فرد را مورد رصد قرار داده بود و اواخر هفته گذشته دستگیر کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *