رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

آمادگی کشورهای اروپایی برای حضور در پتروشیمی ایران

12:53 - 03 ارديبهشت 1394
کد خبر: ۴۷۲۰۹
دسته بندی: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
خبرگزاری میزان: چندین کشور اروپائی آمادگی خود را برای حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران اعلام کرده اند.

: چندین کشور اروپائی آمادگی خود را برای حضور دوباره در صنعت پتروشیمی ایران اعلام کرده اند.

به گزارش میزان و به نقل از روابط عمومی وزارت نفت عباس شعری مقدم مدیرعامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی با بیان این که صنعت پتروشیمی ایران آمادگی دارد تا در دوران پس از تحریم، با کشورهای صاحب نام در صنعت پتروشیمی همکاری کند، افزود: چند کشور اروپائی که پیشتر در کشورمان حضور داشتند، برای حضور دوباره اعلام آمادگی کرده اند.

شعری مقدم با اشاره به این که کشورهای زیادی تاکنون علاقه خود را برای حضور دوباره در صنعت پتروشیمی اعلام کرده اند، افزود: در صورتی که تحریمها پایان یابد می توان از سرمایه گذاری و انتقال دانش فنی این کشورها در طرحهای توسعه ای استفاده کرد.

وی افزود: امید است که پس از توافق نهایی و پایان تحریمها، بتوانیم با دستیابی به فرایندها و دانشهای فنی پیشرفته که به دلیل وجود تحریمها در دریافت آنها با محدودیت رو به رو بودیم و همچنین با ورود سرمایه های خارجی به کشور، به هدفهای مورد نظر در جهش دوم صنعت پتروشیمی، جامعه عمل بپوشانیم.

شعری مقدم با بیان این که ساخت و تکمیل زیر ساختها همگام با افزایش تامین مالی طرحهای توسعه ای می تواند جانی تازه به صنعت پتروشیمی کشور بدهد، افزود: در این مسیر آماده همکاری و تعامل با علاقمندان به سرمایه گذاری هستیم و زمینه برای حضور سرمایه گذاران فراهم است.

شعری مقدم با اشاره به این که امسال در پی زمینه سازی برای استفاده از ظرفیتهای خالی صنعت پتروشیمی و به نتیجه رساندن طرحهای اولویت دار این صنعت هستیم، گفت: همچنین محقق کردن سریع برنامه های جذب سرمایه گذاری خارجی و ایجاد همکاری مشترک میان بخش خصوصی ایران و سرمایه گذاران خارجی از دیگر برنامه های این شرکت است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *