تمجید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مدیریت قاطع رئیس قوه قضاییه

15:37 - 05 تير 1402
کد خبر: ۴۷۲۰۱۲۵
دسته بندی: فضای مجازی ، عمومی
تمجید نمایندگان مجلس شورای اسلامی از مدیریت قاطع رئیس قوه قضاییه
اقدامات حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به عنوان رئیس قوه قضاییه باعث تمجید و تشکر نمایندگان مجلس شورای اسلامی از وی شده است.

خبرگزاری میزان - به گزارش پارسینه، اقدامات فراوان، موثر و قاطع حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه باعث ایجاد نگرشی جدید نسبت به دستگاه قضا شده است.  همین موضوع باعث تمجید نمایندگاه مجلس شورای اسلامی از عملکرد حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای به عنوان رئیس قوه قضاییه شده است.

آقای اژه‌ای باید بیشتر به مشکلات مردم توجه کنند

رحمت الله فیروزی پوربادی نماینده مردم نطنز گفت: با صبر در طول ۴۰ سال ساختمانی به نام قانون ایجاد شد. در سال ۸۵ در تغییر کاربری اراضی بعضا ممانعت‌هایی صورت می‌گیرد. یا تغییراتی که صورت گرفته، یا مردم برای حفظ و نگهداری محصولات و دام‌های خودشان دچار مشکلات هستند. امیدواریم که آقای اژه‌ای یک بررسی میدانی توسط عوامل نمایندگان خودش داشته باشد تا برای این موضوع هم تصمیم گیری شود تا حداقل نارضایتی‌ها را از مردم کشورمان داشته باشیم.

نمره قوه قضائیه قابل قبول است

سیداحمدرسولی نژاد نماینده دماوند و فیروزکوه گفت: با توجه به اینکه تجربه کار در هر سه قوه را داشتم بنابراین هر سه قوه را خوب می‌شناسم بنده به کارنامه قوه قضاییه در طول یکسال گذشته اگر بخواهم در غالب ضعیف، متوسط و قوی بنده نمره متوسط را خواهم داد نامه‌ای در مجلس تهیه شده بود عناوینی تعیین شده بود که بعضی‌ها تحقق پیدا نکرده است. به همین دلیل نمره متوسط را خواهم داد.

مدیریت قاطعانه اژه‌ای در مقابل فساد تحسین برانگیز است

احسان ارکانی نماینده نیشابور گفت: آقای اژه‌ای در طول مدتی که حضور داشتند توانستند به خوبی تفاوت خدمت رسانی اجزای مختلف قوه قضاییه از محاکم قضایی، دیوان عالی، دیوان عدالت اداری، سازمان بازرسی کل کشور، سازمان ثبت اسناد و املاک، سازمان پزشکی قانونی و سایر مجموعه‌ها در تهران و دادگستری‌های شهرستان خدمت رسانی به مردم را واقعا اثبات کنند. در واقع الکترونیکی کردن بسیاری از خدمات قضایی که قبلا مردم باید حضوری مراجعه می‌کردند جزو مهمترین اقدامات چشمگیر آیت الله اژه‌ای در قوه قضاییه است

تحولات قوه قضائیه می‌تواند اقتصاد کشور را بهبود بخشد

علی آذری نماینده فاروج و قوچان گفت: ریاست محترم قضایی پیرو تحولاتی که در دستگاه قضا ایجاد می‌کنند می‌توانند یک نسخه خیلی خوبی از قوه قضاییه که منطبق با بیانیه گام دوم انقلاب باشد و رضایتمندی عمومی و بالابردن جایگاه دستگاه قضا به مردم عمق این نسخه را معرفی کنند.
بحث دیگری که وجود دارد در دستگاه قضا امروزه به لحاظ تورمی است که بالاخره اقتصاد بیمار و تحریم‌ها به کشور تحمیل کردند. امروزه به لحاظ تمام اتفاقاتی که در حوزه‌های مختلف خارج از بحث‌ها و از داخل بی تدبیری‌ها تهدید می‌کند بار و سنگینی این مسائل به سمت دستگاه قضا می‌آید. وحدتی لازم بین سه قوه که یکی از کار‌های ارزشمند است و طبیعی است پویایی سیاست‌های کلی قضایی با تحولات به روز جامعه با اقتصاد و نا امنی‌ها و تعریف یک نسخه ارتقا یافته ارزشمند و قابل اجرا از تحول قضایی که به نظر آقای اژه‌ای درحال حاضر پیگیری می‌کنند.

عملکرد اژه‌ای قابل احترام است

جلال رحیمی جهان آبادی نماینده مردم تایباد و تربت جام گفت: با ورود آقای اژه‌ای به قوه قضاییه بعضی از اقدامات ایشان قابل حمایت است از جمله بحث کمکی که به عفو بعضی از افراد درگیر در اغتشاشات سال گذشته داشتند و از رهبری عفو گرفتند و همچنین دیدگاه‌های که آقای اژه‌ای پیرامون بعضی از موضوعات قضایی دارند و باعث می‌شوند که این مشکلات حل شود به نظر بنده قابل دفاع و احترام می‌باشد

بسترخوبی برای حل مشکلات مردم در قوه قضائیه ایجاد شده است

سلمان اسحاقی نماینده قائنات گفت:رویه‌ی بسیار خوبی آقای اژه‌ای شروع کردند که در زمان مدیریت شان حضور میدانی و اخذ گزارشات بدون واسطه از دستگاه‌های ذیربط به قوه قضاییه است. به عنوان مثال شاهد این هستیم که آقای اژه‌ای درگمرکات کشور حاضر می‌شوند و از انبار شدن بی رویه مایحتاج مردم در گمرکات بازدید می‌کنند و متوجه می‌شوند که این قصور و ترک فعل از کدام دستگاه هست و می‌تواند در مباحث عمومی و قضایی کمک کند. ایشان می‌تواند بستر خوبی برای تسریع و تسهیل حقوق مردم ایجاد کند. من این اقدام بسیار و خوب و شایسته ایشان متبلورتر از فعالیت‌های دیگر ایشان هست برای ما مشهود است.

مجلس آمادگی همکاری با قوه قضائیه را دارد

علیرضا پاک فطرت نماینده شیراز گفت: آقای اژه‌ای رییس قوه قضاییه انسان پرتلاشی است و با توجه به اینکه از خود بدنه قوه هستند و اطلاعات خوبی دارند بنظر بنده عملکرد خوبی داشتند و تا بحال سعی می‌کنند که مشکلات ریشه‌ای قوه را حل کنند. اگر نیاز به قوانین بیشتری دارند مجلس آمادگی این را دارد که مشکلات ایشان را در نوشتن قانون البته با آوردن لایحه‌ای که دارند حمایت کند.

با حضور اژه‌ای تحولات خوبی در قوه بوجود آمده است

فداحسین مالکی نماینده نماینده زاهدان گفت: سال‌های اخیر شاهد یکسری تحولات در قوه قضاییه بودیم. استفاده از تکنولوژی روز در جهت کاهش مراجعات به دادگاه‌ها و دادسرا‌ها. در واقع روابط مردمی با دادگاه‌های سراسر کشور و مسائلی که باعث رفع امورات مردمی شود. این‌ها نکاتی است که ما شاهد تحولات در قوه قضاییه بودیم رابطه قوه با مجلس خیلی تاثیرگذار بوده است خصوصا در کمیسیون امنیت ملی که این روابط را خیلی مثبت تلقی می‌کنیم مباحثی است که عملکرد قوه را مثبت می‌کند. البته کار بسیار است امیدواریم به سمتی برویم مردم این اقدامات را لمس کنند و بدانند که حقشان ضایع نخواهد شد.

اصلاحات مثبتی در قوه قضائیه دیده می‌شود

معین الدین سعیدی نماینده مردم چابهارگفت: با مدیریت آقای محسنی اژه‌ای اقدمات خوبی در اصلاح ساختار قضایی افتاده است. در بحث اطاله دادرسی ورود کردند. یکی از مهمترین موضوعات بحث احکام اعدامی است که خیلی زیاد برای مواد مخدر صادر می‌شود؛ لذا می‌طلبد که در این حوزه هم ایشان اقدام کنند. تا شاهد اتفاقات خوبی باشیم.

 اژه‌ای نیروی مومن و انقلابی است

موسی غضنفرآبادی نماینده مردم کرمان، بم گفت: غضنفرآبادی با یادآوری فرمایشات رهبری درباره رئیس قوه قضاییه، ادامه داد: آقای اژه‌ای عنصر مومن، انقلابی و مردمی هستند که با زوایای قوه قضاییه آشنا هستند و این برکتی برای این قوه است.

وی با اشاره به طرح اصلاح قانون مجازات اخلالگران نظام اقتصادی، گفت: این طرح در دستور صحن قرار گرفت، اما اشکالاتی داشت لذا در کمیسیون جهش تولید و اقتصادی مجلس بررسی و مجدد در دستور کمیسیون قضایی قرار گرفت، اما نکات کارشناسان قوه قضاییه در کمیسیون با نگاه ابتدایی آن‌ها تفاوت پیدا کرد، لذا به همین جهت کمی طول کشیده است. قضات باید با آرامش رای صادر کنند، اما اینگونه نیست به خصوص در کلان شهرهایی، چون تهران، کار قضایی حساس و‌مهم و سخت و‌طاقت فرسا است و مجلس وقوه قضاییه باید به درستی آن را تبیین کنند.

عملکرد مثبتی از آقای اژه‌ای می‌بینیم

خلیل بهروزی فر نماینده مردم فومن و شفت گفت: در زمان آقای رییسی تقریبا آغاز اصلاح مجموعه قوه بوده که با آمدن آقای محسنی اژه‌ای پیگیری شده و با عنایت به اینکه جایگاه قوه قضاییه جایگاه مهمی است در ارتباط با اجرای عدالت به نظر میرسد درمجموع عملکرد قوه قضاییه عملکرد خوبی است در هر قوه یکسری اشکالات و مسائلی وجود دارد، ولی در مجموع عملکردشان مثبت بوده و امیدواریم این روند اصلاح در مجموعه ادامه پیدا کند تا قوه قضاییه به جایگاه اصلی خودش برگردد.

سفر‌های استانی اژه‌ای اقدام خوبی است

عبدالعلی رحیمی مظفری نماینده سروستان گفت: اقدامات موثر وسفر‌های مکرر رییس قوه به شهرستان‌ها و کاهش حجم پرونده‌هایی که در نوبت بررسی هستند. ولی با تمام اقدامات انجام شده راه نرفته خیلی در پیش است و ما آرزوی موفقیت برای عزیزان داریم که بتوانند حجم پرونده‌ها را در شورا‌های حل اختلاف و کانون‌های داوری به نحوی مرتفع کنند که ما حداقل پرونده‌های منجر به رأی دادگاه داشته باشیم و در کل اقدامات خیلی مثبت و موثری بوده امیدواریم که موفق باشند.

اژه‌ای یک مدیر جهادی و مثبت است

رحمت الله نوروزی نماینده علی آباد کتول گفت: با درایت و رفتار عاقلانه آقای محسنی اژه‌ای رویکرد قوه قضاییه رویکرد مناسبی است در این چند سال اخیر و دفاع از کارفرمایان و اشتغال پایدار حمایت از سرمایه گذاری رویکردی صحیح است رونق تولید و رونق اشتغال و کاهش طلاق کاهش ناهنجاری اجتماعی می‌باشد حضور آقای اژه‌ای در شهرستان که از نزدیک مشکلات را می‌بینند با این رویکرد جدید قوه قضاییه ما مردمی و جهادی مدیریت می‌شود.

آموزش قضات در اولویت قرار گیرد

سیدکاظم دلخوش اباتری نماینده صومعه سرا گفت: مجلس از قوه قضاییه در بودجه حمایت کرده و می‌کند، اما انتظار داریم رییس قوه قضاییه به عنوان رئیس کمیته حقوقی مجمع تشخیص مصلحت، حمایت‌های لازم را داشته باشد. قوه قضاییه باید نسبت به آموزش قضات و زیرمجوعه دستگاه قضایی و اجرای تفاهم نامه اهتمام ویژه داشته باشند.

مجلسی‌ها حامی قوه قضائیه هستند

فاطمه مقصودی نماینده مردم بروجرد گفت: دستگاه قوه قضاییه، دستگاه اجرایی و قوه مقننه به دلیل گستردگی فعالیتی که وجود دارد و مشکلات و آسیب‌های اجتماعی که امروزه در سطح کشور شاهد آن هستیم دستگاه‌های قضایی درگیر این مسائل هستند.
باتوجه به اینکه کارکنان قوه قضاییه مطالباتی دارند که یکسری موقعیت‌ها باید برایشان فراهم شود تا به راحتی بتوانند به پرونده‌ها رسیدگی کنند. آقای اژه‌ای شخصیتی بسیار قوی و محکم دارند، اما می‌توانند دستگاه‌های حفاظتی را بیشتر کنند و نظارت بیشتری داشته باشند تا از طولانی‌تر شدن پیگیری پرونده‌ها جلوگیری کنند. ما مجلسی‌ها با قوه قضاییه همراه هستیم.

معیشت و مسکن قضات در اولویت باشد

احمدحسین فلاحی نماینده مردم همدان گفت: این هفته را خدمت همه قضات عزیز تبریک می‌گوییم و از ریاست محترم قوه قضاییه می‌خواهیم در معیشت و مسکن قضات جوان اهتمام جدی به کار ببندند و این‌ها را در سیستم مدیریتی بیشتر دخالت دهند.

تعامل بین قوه قضائیه و مردم بیشتر شده است

محمدصالح جوکار نماینده یزد و اشکذر گفت: این هفته فرصت خوبی است در اختیار قوه قضاییه که بتواند برنامه‌های تحولی را در موضوعات مختلف برای مردم ارائه کند. در دوره مسئولیت آقای اژه‌ای روابط و تعامل قوه قضاییه با مردم بیشتر شده است. تحول جدی در قوه قضاییه شاهد هستیم برای رفع مسائل و مشکلاتی که در حوزه قضایی هست گام‌های موثری برداشته شده است.

نگاه اژه‌ای حرکت به سوی رشد است

روبرت بگلریان نماینده ارامنه جنوب گفت: با ورود آقای اژه‌ای به قوه قضاییه تحرکات خوبی را می‌بینیم نمونه بارز تعاملات با نماینده‌ها. رویکرد آیت الله اژه‌ای به سمت رفع کاستی‌ها و افزایش کارآمدی‌ها است. در هر حال با توجه به گسترده مسائلی که قوه قضاییه با آن روبرو است انتظار می‌رود آسیب شناسی عاجل‌تر و عمیق تری صورت بگیرد تا مردم و جامعه راضی باشند چرا که قوه قضاییه سالم و کارامد برجسته‌ترین شاخص توسعه یافتگی و چشم انداز مثبت و سرمایه اجتماعی برای رشد و ارتقا سطح زندگی مردم و جامعه

هماهنگی خوبی بین سه قوه است

مهدی سعادتی نماینده مردم بابل: هماهنگی بین قوا بیشتر شده و هماهنگی خاصی بین سه قوه است. خوشبختانه قوه قضاییه در موضوع ایجاد عدالت و برای تحقق دولت اسلامی تلاش می‌کنند. با توجه به گستردگی این مسئولیت و جایگاهی که این قوه دارد طبیعتا برای حمایت‌ها و پیشتیبانی‌های مختلفی که مد نظر قوه هست. در مجموع رضایتمندی خوبی را در کشور شاهد هستیم شاید نارسایی‌هایی باشد که امیدواریم به زودی حل شود

رویکرد‌های قوه قضائیه بسیار مثبت است

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان گفت: رویکرد‌های جدید قوه قضاییه عملکرد بسیار مثبت این قوه و تسریع در پرونده ها. تواضع قوه و معاونین شان بسیار ستودنی است. حراست از بیت المال در این دوره با جدیت بیشتری دنبال می‌شودعملکرد این قوه را مثبت ارزیابی می‌کنم.

عملکرد اژه‌ای در مقابله با فساد درخشان است

جلال محمودزاده نماینده مهاباد گفت: عملکرد آقای اژه‌ای در بحث‌های فساد ستیزی و زمین خواری بسیار درخشان بوده است. از ایشان و معاونینشان تقدیر و تشکر می‌کنیم.

طیف بندی سیاسی در قوه قضائیه دیده نمی‌شود

احمدعلیرضا بیگی نماینده تبریز، آذرشهر و اسکو گفت: جایگاه رفیع قوه قضاییه ضرورت هر چه بیشتر این قوه برای تحلیل اعتماد مردم را بیش از بیش مورد توجه قرار داده اینکه قوه قضاییه بتواند فارغ از دسته بندی‌های سیاسی صرفا با تاکید بر محوریت و حاکمیت قانون کار خود را انجام دهد و تلاش برای پیشگیری قبل از پرونده سازی و همکاری با دولت جزو عملکرد مثبت این قوه است.

نمایندگان آماده هرگونه تعامل با قوه قضائیه هستند

حسن همتی نماینده شاهین دژ و تکاب گفت: ارزیابی اصلی را باید مردم انجام دهند بنده به عنوان نماینده، چون مابین مردم هستم تا حدودی از عملکرد قوه قضاییه مطلع هستم یکی از این موارد بعد از ورود آقای اژه‌ای برنامه‌های بسیاری خوبی برای تحول قوه دارند اقدامات بسیار خوبی انجام شده از آقای اژه‌ای و معاونان محترم ایشان تقدیر و تشکر می‌کنم. ما هم به عنوان نمایندگان مردم در مجلس هر کمکی به سیستم قضایی لازم باشد برای اجرای عدالت و راضی کردن مردم چه از بعد مادی و چه از بعد معنوی خواهیم کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *