تاکید معاون وزیر امور خارجه بر حمایت‌های کنسولی از ایرانیان

۲۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۶:۵۰
کد خبر: ۴۷۱۷۱۷۰
تاکید معاون وزیر امور خارجه بر حمایت‌های کنسولی از ایرانیان
معاون وزیر امور خارجه ضمن بازدید از دفتر موقت خدمات کنسولی وزارت امور خارجه در بعثه حج در مکه و مدینه گفت که وزارت خارجه از ایرانیان سراسر جهان حمایت می‌کند.

خبرگزاری میزان - علیرضا بیکدلی، معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه از دفتر موقت خدمات کنسولی وزارت امور خارجه مستقر در بعثه حج جمهوری اسلامی ایران در مکه و مدینه بازدید کرد و روند ارائه خدمات کنسولی به حجاج ایرانی بیت الحرام در سال‌جاری را جویا شد.

معاون وزیر امور خارجه در این بازدید تاکید کرد: هر کجای جهان که جمعیت ایرانی حضور داشته باشد بخش کنسولی وزارت امور خارجه تلاش می‌کند در کنار آن‌ها به ارائه خدمت و حمایت از آنان بپردازد.

دفتر کنسولی وزارت امور خارجه در مرکز حج جمهوری اسلامی ایران در مدینه و مکه انواع خدمات شامل ارائه راهنمایی و مشاوره لازم در امور کنسولی، حقوقی، صدور مدارک مسافرتی مانند برگ عبور و تایید گواهی‌های لازم، حمایت حقوقی از حجاج‌ای ایرانی در صورت لزوم و صدور گواهی‌های سجلی ارائه می‌کند.

معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه همچنین از مراکز ارائه خدمات به حجاج ایرانی در مدینه و مکه که زیر نظر سازمان حج و زیارت جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کند بازدید کرد.

 

تاکید معاون وزیر امور خارجه بر حمایت‌های کنسولی از ایرانیان

مراکز ماشینی پخت و توزیع غذا و درمانگاه و بیمارستان ایرانی هلال احمر جمهوری اسلامی ایران در شهر‌های مدینه و مکه در ایام حج به بیش از ۸۷ هزار ایرانی خدمات شبانه روزی ارائه می‌کنند.

معاون وزیر امور خارجه در گفت‌وگو با مدیران این مراکز ضمن تقدیر و تشکر از ارائه خدمات بر حمایت نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در عربستان بر فعالیت و بهبود کیفیت خدمت‎رسانی به حجاج ایرانی بیت‎الله الحرام تاکید کرد.

انتهای پیام/


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *